Ogłoszenia - 28.10.2018

Kategoria: Ogłoszenia

28 października 2018 – ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA


1. Każda świątynia jest miejscem wybranym przez Pana Boga, miejscem Jego przebywania wśród ludzi, miejscem spotkania Boga z człowiekiem, gdzie okazuje On swoje miłosierdzie i udziela łask. Dziękujemy dzisiaj za ten kościół, naszą świątynię, którą Pan Bóg wybrał na miejsce przebywania wśród nas.
2. Kończy się październik. Jeszcze do środy wspólnie będziemy rozważać tajemnice różańcowe o godz. 17.30.
3. Dzieci, które zbierały naklejki na plansze różańcowe prosimy o podpisanie ich (imię, nazwisko, klasa) i przyniesienie w poniedziałek na nabożeństwo różańcowe. W środę na zakończenie nabożeństw różańcowych będzie wręczenie nagród dla osób, które najliczniej uczestniczyły w różańcu.
4. Zapraszamy wszystkie dzieci na „Bal wszystkich świętych”. Spotkanie odbędzie się w środę 31 października. Program spotkania: o godz. 17.30 zapraszamy na różaniec, na który dzieci przychodzą w przebraniu świętego i o godz. 18.00 bal w dużej sali parafialnej połączony z konkursami, zabawą, tańcem. Zakończenie zabawy o godz. 20.00.
5. W czwartek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane i dzień wolny od pracy. Msze Św. w kościele: 6.30, 8.00. 9.30, 11.00 i 17.00 (nie będzie Mszy o godz. 12.15). Natomiast Msza święta na cmentarzu przy ul.Kozienickiej o godz. 14.00 połączona z modlitwą za zmarłych. Miłosierdziu Bożemu polecamy tych, którzy przekroczyli już bramę śmierci, a szczególnie za naszych parafian, których pożegnaliśmy w ostatnim roku.
W gablotce rozkład autobusów na stary i nowy cmentarz na dzień 1 listopada – komunikacja w tym dniu bezpłatna.
6. W piątek, w Dzień Zaduszny, czyli we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych będziemy modlić się za zmarłych. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 6.30, 9.30 i 17.00, po nich specjalne nabożeństwo za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych.
7. Do chorych z komunią św. kapłan uda się w tym tygodniu we wtorek i w środę. We wtorek od godz. 8.30 (domu dalsze) i w środę od godz. 8.30 (domy bliżej kościoła).
8. W najbliższą niedzielę 4 listopada po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św.
9. W I sobotę miesiąca o godz. 17.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy świata i adoracja w intencji ojczyzny do godz. 21.00.
10. Spotkanie KŻR w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 w kaplicy Matki Bożej.
11. Za wszystkich ofiarodawców będziemy się modlić w najbliższą środę o godz. 17.00 oraz za mieszkańców Mickiewicza 55 dziękując za pomoc w przygotowaniu świątyni na niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 14.00 proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców bloku ul. Mickiewicza 53.
12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych na drodze do świętości.

Odsłony: 908