Ogłoszenia-13.08.2023r.

Kategoria: Ogłoszenia

 

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 sierpnia 2023R.

1. W wirze codzienności i różnych doświadczeń warto zauważyć nieocenioną rolę modlitwy. Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę. Powierzajmy nasze życie opatrzności Bożej przez ręce naszej Niebieskiej Matki – Pani Jasnogórskiej, do której w tych sierpniowych dniach kierujemy nasze kroki.

2. Dziś zapraszamy do udziału w nabożeństwie fatimskim, które rozpoczniemy o godz. 17.15. Zakończymy je procesją fatimską wokół kościoła.

3. Jutro zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. odpustowa do parafii św. Maksymiliana w czasie której zostanie poświęcona tablica upamiętniająca jej założyciela ks. Prałata Wacława Krzysztofika.

4. We wtorek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. jak w każdą niedzielę. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary, za dar pierwszych zbiorów. W czasie Mszy św. dożynkowej o godz. 12.15 będziemy dziękować za wszelkie dary ziemi, prace rolników, ogrodników
i sadowników. Tradycyjnie prosimy mieszkańców Januszna o przygotowanie dożynkowej dekoracji na najbliższy wtorek.  

5. W tę najbliższą maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania
o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

6. Dziękujemy O. Jerzemu Zielińskiemu, kapucynowi pracującemu od wielu lat na Ukrainie za wygłoszone Słowo Boże, za świadectwo życia i pracy by nieść Chrystusa drugiemu człowiekowi. O.Jerzy będzie przed kościołem prowadził zbiórkę na rzecz kościoła na Ukrainie – Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

7. W dn. 9 września (sobota) przez Legion Maryi organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Częstochowy. Koszt 80zł. Zapisy w kancelarii.

8. W najbliższy wtorek w Ur. Wniebowzięcia NMP w całym kościele organizowana jest zbiórka pieniężna do puszek. Zebrane środki zostaną przekazane przez Caritas na rzecz pomocy poszkodowanym na skutek powodzi na Słowenii.

9. Dziękujemy zaangażowanym w przygotowanie naszej świątyni i kaplicy adoracji. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu i przygotowaniu świątyni prosimy parafian z bloku Al. Lipowe 26 i 30.

10. W naszym kościele możemy obejrzeć wystawę z Muzeum im Jacka Malczewskiego z Radomia – ekspozycja poświęcona jest zmarłym biskupom diecezji radomskiej.

11. Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice składamy najlepsze życzenia -niech Bóg otacza was swoją opieką.

 

 

 

Odsłony: 787