Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00

Dni powszednie:

6.30, 17.00, 18.00

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 17.00, 18.00

Nabożeństwa okresowe: 17.30
Nabożeństwa w Wielkim Poście:

Droga krzyżowa dla dzieci - 17.30;

Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych - 18.30;

Gorzkie żale: 17.15

 

Kancelaria Parafialna czynna: 

poniedziałek, wtorek, czwartek i piatek w godz. 7.00-7.45

oraz 18.30-19.001 2 facebook download png

Ogłoszenia- 23.12.2018

                               IV NIEDZIELA ADWENTU
1. Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże Narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.
2. Zapraszamy do udziału w ostatnich roratach jutro o godz. 6.00. Wczoraj przeżywaliśmy dzień spowiedzi w naszej parafii kończący rekolekcje adwentowe. Jutro (w poniedziałek) dla tych, którzy z ważnych powodów nie mogli skorzystać wczoraj z sakramentu pokuty ostatnia możliwość na spowiedź adwentową na 30 min przed roratami, czyli od godz. 5.30.
3.Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z poniedziałku, 24 grudnia, na wtorek, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o Narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie jak to jest w naszym Polskim zwyczaju zachowajmy w tym dniu wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
4. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
5. Świętowanie uroczystości Bożego Narodzeniarozpoczniemy w naszej rodzinie parafialnej od wspólnego kolędowania. Dlatego zapraszam Was jutro od godz. 23.15 do naszej świątyni na PARAFIALNE KOLĘDOWANIE, a później o godz. 24.00 na Pasterkę.
6. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu świątyni na dzisiejsza niedzielę KŻR oraz należącym do Apostolatu Dusz Czyśćowych. W Waszej intencji i intencji wszystkich ofiarodawców będziemy się modlić w środę na Mszę św. o godz. 17.00. Na najbliższą sobotę na godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu proszę mieszkańców ul. Leśnej 2 i 6.
7. Zachęcam do nabycia Gościa Niedzielnego – świąteczny numer w cenie 8zł.
8.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę owocnego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, a solenizantów i jubilatów tego tygodnia pragniemy zapewnić o naszej życzliwości i modlitwie życząc Bożego błogosławieństwa, i wszelkiej pomyślności.

 

 

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg