Ogłoszenia-21.05.2023

Kategoria: Ogłoszenia

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 21 maja 2023r.

1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). I tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. My wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły – z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.

2. Zapraszamy wszystkich mężczyzn, którzy już są i tych którzy chcą włączy się w grupę dorosłych ministrantów na spotkanie dziś o godz. 19.00 do sali parafialnej.

3. Jutro na godz. 17.00 zapraszamy młodzież klas VIII, za których chcemy modlić się na Mszy św. i nabożeństwie majowym, prosząc o światło Ducha Św. na czas egzaminów szkolnych.

4. W najbliższy czwartek na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy dziękować Panu Bogu za 10 lat posługi kapłańskiej ks. Piotra i prosić dla niego o potrzebne łaski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W przyszłą niedzielę, 28 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 27 maja – jest to święto wszystkich grup parafialnych. Zapraszamy wszystkich nie tylko wspólnoty dorosłych i młodzieży na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego, które rozpoczniemy o godz. 19.00, a zakończymy Mszą św. o godz. 20.30. 

6. Zapraszamy młodzież do udziału w Seminaryjnym Dniu Młodych w Radomiu,
w sobotę, 3 czerwca.
W programie między innymi: konferencja, modlitwa, wspólna Eucharystia, integracja, grill i uwielbienie. Wyjazd o godz. 9.15, koszt 30zł. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Artura.

7. W uroczystość Bożego Ciała tj. 8 czerwca na Mszy św. o godz. 9.30 dzieci klas IV będą przeżywały rocznice komunii św., dziękując za to, że mogą przyjmować Pana Jezusa w komunii św. i poprzez sakrament spowiedzi dbać o życie w stanie łaski uświecającej. Spotkanie organizacyjne dla rodziców tych dzieci w najbliższą środę o godz. 19.00.

8. Dziękujemy tym, którzy pomogli w przygotowaniu świątyni do dzisiejszej niedzieli. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 bo pomoc w sprzątaniu i przygotowaniu świątyni prosimy parafian z Mickiewicza 35, 37, 39.

9. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego, a dla młodszych Mały Gość Niedzielny.

10. W środę na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie członków Rady Parafialnej i komisji konkursu na logo parafii.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

Odsłony: 673