Ogłoszenia- 16.12.2018

Kategoria: Ogłoszenia


16 grudnia – III NIEDZIELA ADWENTU


1. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.
2. Zapraszamy do udziału w naszych rekolekcjach parafialnych, które rozpoczniemy od najbliższego czwartku.
Program rekolekcji w czwartek i piątek jest taki sam:
6.00 Msza roratnia z nauką dla dorosłych
8.00 Msza z nauką dla dorosłych
16.00 Nauka rekolekcyjna dla uczniów kl. O-VI Szk. Podstawowej
17.00 Msza z nauka dla dorosłych
18.15 Nauka rekolekcyjna dla młodzieży od kl. VII oraz przygotowujących się do bierzmowania
20.00 Spotkanie za Słowem Bożym – dla dorosłych i rodzin. Na to spotkanie zapraszamy z
Pismem Świętym, a kto zapomni będą też przygotowane wydrukowane fragmenty.
Sobota 22 grudnia to dzień spowiedzi. Spowiedź w naszym kościele od godz. 9.00-12.30 oraz od 15.00-17.00. Postarajmy się przybyć w godzinach przedpołudniowych i nie odkładajmy spowiedzi na późniejszy czas.
Plan rekolekcji mamy w gablotce oraz na stronie internetowej.
3. W piątek 21 grudnia spowiedź w domach chorych od godz. 9.00. Chorych, do których mamy się udać proszę zgłaszać w zakrystii.
4. Dzieci, które zbierają naklejki w czasie rorat na plansze adwentowe bardzo proszę by je przyniosły w środę po roratach do zakrystii.
5. W korytarzu przed zakrystią możemy nabyć opłatek wigilijny. Niech na naszym stole wigilijnym będzie poświęcony opłatek.
6. Burmistrz Miasta Pionki serdecznie zaprasza mieszkańców Pionek na tradycyjną Wigilie Miejską, która odbędzie się w najbliższy piątek 21 grudnia o godzinie 17.00 na Ogródku Jordanowskim przy ulicy Leśnej. W programie: żywa szopka, modlitwa i życzenia świąteczne, degustacja dań wigilijnych przygotowanych przez Pionkowskich przedsiębiorców oraz koncert zespołu „Wawele”. Każdy uczestnik spotkania będzie miał szanse wylosowania świątecznego prezentu.

7. Dziękuję za składane w tym dniu ofiary na tacę gospodarczą oraz wszystkie ofiary indywidualne. W intencji wszystkich ofiarodawców będziemy się modlić w środę na Mszę św. o godz. 17.00. Na najbliższą sobotę wyjątkowo po Mszy św. wieczorowej (na godz. 18.00) z racji na spowiedź adwentową bardzo proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła należących do Kół Żywego Różańca i Apostolatu Dusz Czyśććowych.

8. Zachęcam do zakupienia Gościa Niedzielnego – w tym numerze znajdziemy płytę z kolędami.
9. Zapraszamy na Jasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej w Pionkach, które odbędą się w Centrum Aktywności Lokalnej 19 grudnia o godz. 18.00.
10. Serdeczną pamięcią otaczamy wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia. Niech radość w Panu będzie Waszym udziałem.

 

Odsłony: 1023