Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00

Dni powszednie:

6.30, 17.00, 18.00

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 17.00, 18.00

Nabożeństwa okresowe: 17.30
Nabożeństwa w Wielkim Poście:

Droga krzyżowa dla dzieci - 17.30;

Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych - 18.30;

Gorzkie żale: 17.15

 

Kancelaria Parafialna czynna: 

poniedziałek, wtorek, czwartek i piatek w godz. 7.00-7.45

oraz 18.30-19.001 2 facebook download png

Ogłoszenia-29.01.2023r.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 stycznia 2023r.

1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Dziękujemy za wspólny czas spotkania, modlitwy. Nie zawsze był to może wystarczający czas wspólnie spędzony. Dlatego zawsze jesteśmy otwarci na dodatkowe zaproszenie nie tylko z racji kolędy. Od tego tygodnia ruszają spotkania wszystkich grup formacyjnych według stałego porządku. Tym bardziej zachęcamy dzieci, młodzież, dorosłych do wspólnego umacniania się na drodze wiary poprzez włączenie się w grupy parafialne.

2. Dziś o godz. 17.30 Nieszpory – zachęcamy do wspólnej modlitwy brewiarzowej.

3. Od jutra obowiązuje nowy porządek Mszy św. w dni powszednie: 6.30, 17.00
i 18.00.  Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek
i piątek od godz. 7.00-7.45 i od 18.30-19.00.

4. W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego,
w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej.
Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. W ten dzień Msze Święte o godz. 6.30, 9.30, 17.00 i 18.00.

5. Z inicjatywy papieża Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach – ofiary zebrane tego dnia na tace będą przeznaczone na zakony klauzurowe, zamknięte.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca (zachęcamy do włączenia się w całonocną adorację), pierwszy piątek miesiąca (spowiedź w czasie Mszy św. porannej o godz. 6.30 i popołudniu od godz. 17.00-18.15), pierwsza sobota miesiąca (adoracja i różaniec od godz. 16.30, i o godz. 18.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy nasze i całego świata).

7. Przygotowanie do I komunii św. to początek szczególnej drogi przyjaźni dziecka z Panem Jezusem, by od tej chwili  przyjmować Go w komunii św. do swojego serca. Niestety dla niektórych dzień I komunii św. czy bierzmowania staje się ostatnim dniem troski o umacnianie więzi przyjaźni z Panem Bogiem. Warto więc zastanowić się nad sensem posyłania dziecka do I komunii św. czy bierzmowania jeśli dla kogoś ma być to tylko „impreza na jeden dzień”. Nasza troska o życie w stanie łaski uświęcającej poprzez sakrament pokuty jest tym, co w drodze do zbawienia pozwala nam jeszcze bardziej otworzyć się na działanie Bożej łaski. O taką wiarę umacnianą w spotkaniu z Chrystusem na niedzielnej Mszy św. prośmy dla wszystkich chrześcijan, ale też o dobre, szczere przygotowanie do I komunii św. i bierzmowania dla dzieci, młodzieży i ich rodziców.

8. Apel Młodych w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania w piątek o godz. 19.00 w kaplicy dolnej.

9. Spotkanie Rady Parafialnej i Ekonomicznej we wtorek o godz. 19.00.

10. Spowiedź w domu chorych w środę i piątek od godz. 8.30.

11. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu mieszkańcom ul. Guzala 10 i 12. W sobotę na godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy mieszkańców ul. Bohaterów Studzianek 1.

12. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego -od dziś w cenie 10 zł.

13. W najbliższą środę od godz. 16.00 prosimy o pomoc w rozebraniu dekoracji świątecznej. Zwłaszcza o wyniesienie choinek i mebli prosimy mężczyzn oraz kobiety do pomocy w posprzątaniu po usunięciu dekoracji.

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask oraz wzrastania w wierze, nadziei i miłości.