Ogłoszenia-28.08.2022

Kategoria: Ogłoszenia

XXII Niedziela Zwykła

1.Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. 

2.W czwartek, 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 8.00.  W tym dniu można będzie skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed Msza Świętą od godz. 7.30. 

3.W najbliższą niedzielę o godz. 11.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych rozpoczynającym naukę w szkole.

4.1 września przypada też kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny. Msza św. za poległych w tamtym czasie zwłaszcza w naszym mieście odbędzie się na cmentarzu o godz. 17.00.

5.W tym tygodniu pierwszym czwartek miesiąca – zapraszamy na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu.  

6.Piątek, 2 września, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Spowiedź w czasie Mszy św. porannej oraz popołudniu od godz. 17.00. Odprawiającym I piątki miesiąca przypominamy, że istotą tego nabożeństwa jest przyjęcie w tym dniu komunii św.

7.Spowiedź w domach chorych w czwartek i piątek od godz. 8.30.

8.W sobotę, 3 września, przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej i różaniec od godz. 16.30, po nim Msza Święta o godz. 18.00.

9.Od 1 września Msze św. w naszej świątyni w dni powszednie o godz. 6.30, 17.30 
i 18.00. W niedzielę zamiast Mszy św. o godz. 19.00 będzie o 18.00 -pozostałe Msze św. bez zmian.

10.Kancelaria parafialna od września: w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godz. 7.00-7.45 i od 16.15-17.00.

11.Można już dokonywać rezerwacji intencji mszalnej na 2023r. Intencje mszalną podajemy min 2 tyg. przed zarezerwowanym terminem Mszy św. Przypominamy też, że w niedziele i uroczystości Msze św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.15 tylko za żywych.

12.Ruszamy w tym tygodniu ze spotkaniami formacyjnymi:

- w sobotę na godz. 9.00 zapraszamy wszystkich ministrantów 

- scholę dziecięcą zapraszamy w sobotę na godz. 11.00

- spotkanie Kół Żywego Różańca dorosłych w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00, zaś Koła Różańcowego Młodzieży w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

-od przyszłego poniedziałku tj. 5 września spotkania Kręgu biblijnego.

Terminarz pozostałych spotkań podamy w najbliższym czasie.

13.W piątek od godz. 19.00 prosimy o pomoc w pracach porządkowych by po tygodniu prac remontowych przygotować świątynię na niedzielę.

14.W naszej wspólnocie parafialnej witamy ks. Piotra Kszczota i ks. Artura Spasińskiego – życzymy im radości w pracy duszpasterskiej z dorosłymi, młodzieżą, dziećmi, niech Maryja Królowa Polski ma Was w swojej opiece.

15.Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice składamy najlepsze życzenia -niech Bóg otacza was swoją opieką. 

Odsłony: 859