Ogłoszenia-21.08.2022

Kategoria: Ogłoszenia

XXI Niedziela Zwykła

1.Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radościa wśród naszych codziennych obowiązków nie zabrakło troski o bliskość Pana.

2.Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pomoc przy transporcie ławek i konfesjonałów oraz wszystkim, którzy pomagali przy sprzątaniu i przygotowaniu świątyni na dzisiejszą niedzielę. To był ogrom zaangażowania w prace porządkowe, które trwały przez dwa dni. Dalej trwają prace termomodernizacyjne, ale na tym etapie remontu jeżeli nie wydarzy się nic niepokojącego, będziemy chcieli już w każdą niedzielę odprawiać w świątyni, a w dni powszednie w kaplicy dolnej. Byśmy czuli się dobrze i komfortowo prosimy o pomoc w pracach porządkowych w najbliższy piątek od godz. 18.00, by po tygodniu prac remontowych przygotować świątynię na niedzielę. Dziękujemy też za wszelkie wsparcie materialne dzieła remontu – wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

3. W piątek, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu. Zapraszamy na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Pani. Msze Święte w kaplicy dolnej o godz. 6.30, 9.30 i 19.00.

4.Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego.

5. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy parafian z ul. Kopernika, Staszica i Armii Krajowej.

6.Od jutra w godzinach kancelaryjnych możliwość zapisu intencji mszalnych na 2023r.

7.Dziś w naszej wspólnocie parafialnej modlimy się za ks. Zbigniewa i ks. Daniela dziękując im za czteroletnią posługę kapłańska w naszej parafii. Niebawem ks. Zbigniew podejmie pracę w parafii św. Teresy w Radomiu, a ks. Daniel studia specjalistyczne na KUL oraz pomoc duszpasterską w parafii Przyłęk. Dziękujemy im za ten czas i życzymy ufności i wrażliwości na Boże Słowo. Niech radość zawsze gości w Waszych sercach, a Maryja wyprasza potrzebne łaski.    

8.Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani. 

Odsłony: 1103