Ogłoszenia-07.08.2022

XIX Niedziela Zwykła

 1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo. Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.
 1. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce, zapraszamy do duchowego pielgrzymowania i wpierania osobistą modlitwą, a także na codzienną modlitwę różańcową, którą będziemy rozpoczynali o godz. 18.20, a po niej Msza św. o godz. 19.00. Jest możliwość dołączenia się do pielgrzymów ostatniego dnia tj. w sobotę 13 sierpnia – chętni mogą się zapisać w parafii św. Barbary do środy włącznie. Wyjazd autokarem w sobotę o godz. 5.45 rano spod kościoła św. Barbary.
 1. W sobotę, 13 sierpnia, nabożeństwo fatimskie z procesją o godz. 18.20 , a po nim Msza św. Serdecznie zapraszamy, aby w modlitwie przez ręce Maryi wypraszać Boże dary dla nas i całego świata.
 1. We wrześniu jest możliwość wzięcia udziału w pielgrzymce autokarowej do Częstochowy organizowanej przez Legion Maryi. Chętni mogą zgłaszać się w kancelarii.
 1. Po 15 sierpnia prosimy o pomoc w pracach porządkowych, ale też przy transporcie i wnoszeniu ławek do świątyni. Prace będą jeszcze wykonywane, ale chcemy już
  z końcem sierpnia wchodzić do świątyni na niedzielę, do czego chcemy się powoli przygotowywać. Dlatego tak mężczyzn jak i kobiety prosimy o taką pomoc. Szczegóły podamy w przyszła niedzielę.
 1. W dniu 15 sierpnia o godz. 12.15 w Uroczystość Wniebowzięcia NMP tj. przyszły poniedziałek chcemy dziękować za tegoroczne zbiory. Bardzo prosimy mieszkańców Januszna o przygotowanie symbolicznej dekoracji w dolnym kościele.

7 . Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu na niedzielną liturgię. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc prosimy wierzące rodziny z ul. Reja i Willowej.

 1. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.

 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • plus2.jpg