Ogłoszenia-26.06.2022

Kategoria: Ogłoszenia

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy.
 2. Rozpoczęliśmy czas wakacji. Od jutra Msze św. w niedzielę: o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.15 i 19.00, a w dni powszednie: 6.30 i 19.00. Spowiedź w dni powszednie: 15 minut przed Mszą św. poranną oraz w czasie Mszy wieczorowej, natomiast w niedzielę w czasie każdej Mszy św.
 3. W czasie wakacyjnym Kancelaria Parafialna czynna: w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godz. 7.00-7.45 i 17.00-18.00.
 1. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 6.30, 9.30 i 19.00 w kaplicy dolnej.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

- w piątek spowiedź święta w czasie Mszy porannej i popołudniu od godz. 18.30;

- w sobotę o 18 nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej i Mszy Świętej o godz. 19.00

- spowiedź w domach chorych w czwartek i piątek od godz. 8.30.

 1. Przez lipiec i sierpień zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 18.30.
 2. Nabożeństwa do Serca Pana Jezusa od poniedziałku do końca czerwca o godz. 18.30.
 3. Dziękujemy mieszkańcom ul Chemicznej i zaangażowanym za pomoc w sprzątaniu na niedzielną liturgię. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc prosimy wierzące rodziny z ul. Podgaje.
 4. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego.
 5. Na najbliższe niedziele jest możliwość zamówienia intencji mszalnych.
 6. Mężczyznę i kobietę, którzy wczoraj w czasie Mszy św. wieczorowej podrzucili do przedsionka kaplicy dolnej obrazy prosimy o jak najszybsze zabranie swojej własności – w przeciwnym razie nagrania z kamer przy wejściu do kościoła oraz parkingu gdzie osoby podjeżdżają samochodem będą przekazane policji. Podrzucone rzeczy obecnie znajdują się przy drewnianym krzyżu za kościołem. Kościół to nie miejsce utylizacji rzeczy niepotrzebnych z domu.
 7. Wędrówką jedną życie jest człowieka – te słowa znajdują swoje odbicie w życiu każdego z nas. Dziś za kapłańska posługę chcemy podziękować ks. Zbigniewowi
  i ks. Danielowi. Od 25 sierpnia ks. Zbigniew Kominek podejmie pracę duszpasterską w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Radomiu, natomiast ks. Daniel Reguła został skierowany przez ks. Biskupa na studia na KUL. Nie żegnamy ich dziś, bo będą z nami przez czas wakacji, ale już dziś wyrażamy im naszą ludzką wdzięczność za ten czas. Natomiast do naszej parafii od 25 sierpnia ks. Biskup Marek Solarczyk powołał ks. Artura Spasińskiego i ks. Piotra Kszczota. Naszą parafię opuszcza też p. Piotr Dudzic-organista, który podejmuje studia w Warszawie. Wszystkim wyrażamy naszą wdzięczność – Bóg zapłać!
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata. 
Odsłony: 1162