Ogłoszenia-12.06.2022

Kategoria: Ogłoszenia

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY   

  1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.
  2. Jutro, 13 czerwca, po Mszy Świętej o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie – serdecznie zapraszamy!
  3. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej -Boże Ciało. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie.

     Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 9.30 (będzie ona sprawowana na placu przed kościołem). O godz. 10.15 wyruszy procesja eucharystyczna. Po zakończonej procesji będzie też dodatkowa Msza św. ok. godz. 12.00. Porządek i miejsce pozostałych Mszy św. sprawowanych tego dnia mamy zamieszczony w gablotce na kartce z intencjami.

Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy na trasie procesji:

       I - ołtarz dzieci – przygotowany przez mieszkańców bl. Aleje Lipowe 28

      II - ołtarz młodzieży – przygotowany przez mieszkańców bl. Sienkiewicza 6

     III - ołtarz mężczyzn i ojców – przygotowany przez mieszkańców bl. Sienkiewicza 14

     IV - ołtarz kobiet i matek -  przygotowany przez mieszkańców bl. Popiełuszki 2

Prosimy o pomoc w organizacji procesji: Rycerzy Kolumba do niesienia baldachimu, harcerzy do obsługi nagłośnienia, mężczyzn do niesienia krzyża i chorągwi, kobiety do różańca i świec, dziewczynki do sypania kwiatków. Swoje zaangażowanie
w procesje będą też miały dzieci, które przeżywają w tym dniu rocznicę komunii św.

  1. Dziękujemy mieszkańcom Leśnej 21, 23, 25, 27 za pomoc w sprzątaniu i złożoną ofiarę. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc prosimy wierzące rodziny z ulicy Chemicznej od nr 1-40.
  2. Dziękujemy za każde wsparcie dzieła remontu, tym bardziej, że sytuacja rosnących cenach jest odczuwalna dla każdego z nas. Naszą wdzięczność wyrażamy p. Krzysztofowi Wach fundatorowi renowacji krzyża i figury św. Michała Archanioła oraz wykonawcy tego dzieła na placu za kościołem. Krzyż i figura zostaną poświęcone w Boże Ciało na Mszy św. o godz. 9.30. Jak wiemy, wiele rzeczy, które jest wykonywane przy okazji remontu nie ma dofinansowania – być może znajdą się też osoby, które będą chciały ufundować np. nowy ołtarz, ambonę… czy wesprzeć renowację ławek, gdzie koszt 1 szt. to 500zł.
  3. W środę od godz. 16.00 zapraszamy do pomocy przy przenoszeniu mebli w kościele i ustawianiu ołtarza polowego.
  4. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego, w cenie 8zł oraz specjalnego numeru Gość Extra w cenie 12zł, który poświęcony jest tematyce Mszy św. i cudów eucharystycznych.
  5. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa oraz wszelkiej pomyślności. 
Odsłony: 1150