Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00

Dni powszednie:

6.30, 17.00, 18.00

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 17.00, 18.00

Nabożeństwa okresowe: 17.30
Nabożeństwa w Wielkim Poście:

Droga krzyżowa dla dzieci - 17.30;

Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych - 18.30;

Gorzkie żale: 17.15

 

Kancelaria Parafialna czynna: 

poniedziałek, wtorek, czwartek i piatek w godz. 7.00-7.45

oraz 18.30-19.001 2 facebook download png

Ogłoszenia-12.06.2022

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY   

 1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.
 2. Jutro, 13 czerwca, po Mszy Świętej o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie – serdecznie zapraszamy!
 3. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej -Boże Ciało. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie.

     Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 9.30 (będzie ona sprawowana na placu przed kościołem). O godz. 10.15 wyruszy procesja eucharystyczna. Po zakończonej procesji będzie też dodatkowa Msza św. ok. godz. 12.00. Porządek i miejsce pozostałych Mszy św. sprawowanych tego dnia mamy zamieszczony w gablotce na kartce z intencjami.

Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy na trasie procesji:

       I - ołtarz dzieci – przygotowany przez mieszkańców bl. Aleje Lipowe 28

      II - ołtarz młodzieży – przygotowany przez mieszkańców bl. Sienkiewicza 6

     III - ołtarz mężczyzn i ojców – przygotowany przez mieszkańców bl. Sienkiewicza 14

     IV - ołtarz kobiet i matek -  przygotowany przez mieszkańców bl. Popiełuszki 2

Prosimy o pomoc w organizacji procesji: Rycerzy Kolumba do niesienia baldachimu, harcerzy do obsługi nagłośnienia, mężczyzn do niesienia krzyża i chorągwi, kobiety do różańca i świec, dziewczynki do sypania kwiatków. Swoje zaangażowanie
w procesje będą też miały dzieci, które przeżywają w tym dniu rocznicę komunii św.

 1. Dziękujemy mieszkańcom Leśnej 21, 23, 25, 27 za pomoc w sprzątaniu i złożoną ofiarę. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc prosimy wierzące rodziny z ulicy Chemicznej od nr 1-40.
 2. Dziękujemy za każde wsparcie dzieła remontu, tym bardziej, że sytuacja rosnących cenach jest odczuwalna dla każdego z nas. Naszą wdzięczność wyrażamy p. Krzysztofowi Wach fundatorowi renowacji krzyża i figury św. Michała Archanioła oraz wykonawcy tego dzieła na placu za kościołem. Krzyż i figura zostaną poświęcone w Boże Ciało na Mszy św. o godz. 9.30. Jak wiemy, wiele rzeczy, które jest wykonywane przy okazji remontu nie ma dofinansowania – być może znajdą się też osoby, które będą chciały ufundować np. nowy ołtarz, ambonę… czy wesprzeć renowację ławek, gdzie koszt 1 szt. to 500zł.
 3. W środę od godz. 16.00 zapraszamy do pomocy przy przenoszeniu mebli w kościele i ustawianiu ołtarza polowego.
 4. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego, w cenie 8zł oraz specjalnego numeru Gość Extra w cenie 12zł, który poświęcony jest tematyce Mszy św. i cudów eucharystycznych.
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa oraz wszelkiej pomyślności. 
 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • plus2.jpg