Ogłoszenia- 05.06.2022

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby Duch Święty umacniał nas swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.
  2. Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach. Msze św. tego dnia o godz. 6.30, 9,30 i 18.00 w kaplicy dolnej.
  3. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.
  4. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa w niedziele o godz. 17.30 a w dni powszednie o godz. 18.30.
  5. W tym roku uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało będziemy obchodzili 16 czerwca. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy na trasie procesji:

I - ołtarz dzieci – przy bloku Aleje Lipowe 28

II - ołtarz młodzieży – przy bloku Sienkiewicza 6

III - ołtarz mężczyzn i ojców  – przy bloku Sienkiewicza 14

IV - ołtarz kobiet i matek -  przy bloku Popiełuszki 2

1. Dziękujemy mieszkańcom Leśnej 20 i 22 oraz zaangażowanym w przygotowanie dolnego kościoła i sali parafialnej przed niedzielną liturgią. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc prosimy wierzące rodziny z ul. Leśnej 21,23,25,27.
  2. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego, gdzie dołączono płytę CD z nagraniem kolejnych ksiąg Pisma Świętego.
  3. Próba dzieci przed rocznica komunii w czwartek o godz. 19.00.
  4. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca.