Ogłoszenia-08.05.2022

Kategoria: Ogłoszenia

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA  

 1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium.
 2. W naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17.15 i 18.30, w niedzielę o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych.
 3. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za troskę o życie wiary dzieci, które w dniu dzisiejszym przystąpią do I komunii św. oraz wszystkim, którzy na czele z ks. Jackiem włączyli się w przygotowanie tej uroczystości, za dekoracje kościoła i porządkowanie palcu kościelnego W tym tygodniu biały tydzień: dzieci uczestniczą od poniedziałku do piątku we Mszy św. o godz. 18.00 oraz w nabożeństwie majowym, a w piątek w nabożeństwie fatimskim.
 4. W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Nabożeństwo fatimskie z różańcem po Mszy Świętej o godz. 18.30, zakończone litanią do Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej.
 5. Dziękujemy mieszkańcom Leśnej 8 i 10 oraz zaangażowanym w przygotowanie dolnego kościoła i sali parafialnej przed niedzielną liturgii i złożoną ofiarę. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc prosimy wierzące rodziny z ul. Leśnej 11 i 13.
 6. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na oazy wakacyjne – zapisy w kancelarii. Terminarz mamy podany w gablotce i stronie parafialnej.
 7. APEL MLODYCH przed uroczystością bierzmowania w najbliższą sobotę, rozpoczęcie o godz. 19.00
 8. W sobotę 4 czerwca odbędzie się w Wyższym Seminarium Duchownym Dzień Młodzieży – zapisy w kancelarii.
 9. Jest kilka intencji wolnych na niedzielnych Mszach.
 10. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego, gdzie dołączono płytę CD z kolejnymi księgami Pisma Świętego.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia.
Odsłony: 1010