Ogłoszenia-17.04.2022

Kategoria: Ogłoszenia

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA  

 1. Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła ta wiadomość. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak patrzeć na swoje życie i nasze wybory jakie podejmujemy każdego dnia.
 2. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii została rozszerzona o oktawę. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego.
 3. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji w naszej świątyni. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza – ministrantom, scholii, pracownikom naszej świątyni za troskę o liturgię jej ubogacenie nie tylko w czasie świąt ale też w ciągu całego roku.  Za wszelką pomoc w przygotowaniu do świąt  i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską.
 5. Trwają prace remontowe przy naszej parafii i świątyni. Mimo opóźnień powstałych na skutek konieczności wykonania dodatkowych prac zwłaszcza tych niespodziewanych wynikłych przy realizacji projektu, posuwamy się do przodu. Wiele rzeczy już widać przy plebanii czy tu w kościele jak wykonanie sufitu nad prezbiterium, przebudowa i poszerzenie prezbiterium, przygotowanie konstrukcji ołtarza, gdzie będzie umieszczony zasłaniany obraz Matki Bożej Królowej Polski – patronki naszej parafii. Ale są i takie których nie widać, a są wykonywane w piwnicach, związane z przygotowaniem kotłowni. Przed nami prace związane z dokończeniem nowej instalacji grzewczej, ułożeniem posadzki, wymianą okien, poszycia dachu, wykonaniem elewacji. Dlatego za wszelkie wsparcie fizyczne, materialne, modlitewne dziękujemy.
 6. Od wtorku z odprawianiem Mszy św. wracamy do sali parafialnej i kościoła dolnego. Dlatego prosimy we wtorek od godz. 15.00 o pomoc w przeniesieniu krzeseł i ołtarza do sali parafialnej.
 7. Zachęcamy do zakupy Gościa Niedzielnego, a dla młodszych Mały Gość Niedzielny.
 8. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc w przygotowaniu świątyni prosimy rodziny z ul. Leśnej 2 i 6.
 9. W najbliższa niedziele 24 kwietnia o godz. 19.00 spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 10. Najbliższa niedziela będzie drugą niedzielą wielkanocną, czyli Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.
 11. Drodzy parafianie i Goście! Niech wielkanocna radość płynąca ze Zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy. 
Odsłony: 974