Ogłoszenia- 03.04.2022

Kategoria: Ogłoszenia

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata. Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. Mikołaj Wyczałek, salezjanin wraz z osobami towarzyszącymi.

Nauki dla dorosłych w poniedziałek i wtorek:

 6.30 Msza św. z nauką dla dorosłych

17.00 Mszą św. z nauką dla starszych 60+

18.00 Msza św. z nauką dla dorosłych

Nauki dla młodzieży i dzieci w poniedziałek, wtorek i środa w budynku szkoły oraz przy kościele według podanego programu.

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00. Po niej modlitwa w intencji nowych powołań i całonocna adoracja. 
  2. SOBOTA TO DZIEŃ PARAFIALNEJ SPOWIEDZI: do południa w godz. 9.00-10.30 i 11.00-12.00 zarówno w kaplicy jak i sali parafialnej. Natomiast popołudniu w godz. 16.00-18.00. Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu.
  3. Zachęcamy do zakupy Gościa Niedzielnego.
  4. Dziękujemy zaangażowanym w przygotowanie dolnego kościoła i sali parafialnej przed niedzielną liturgią mieszkańcom Sienkiewicza 36 oraz złożoną ofiarę. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc prosimy rodziny z Sienkiewicza 38.
  5. W najbliższy piątek zapraszamy na DROGĘ KRZYŻOWĄ ULICAMI MIASTA – rozpoczęcie o godz. 18.30 przy naszym kościele, a zakończenie przy kościele św. Barbary. Nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 18.30 w kościele.
  6. Przez ten tydzień jako pomoc ofiarom wojny na Ukrainie prowadzona jest zbiórka artykułów spożywczych najlepiej w zbiorczych opakowaniach tj. mąka, cukier, kasza, ryż, makaron, olej, konserwy i żywność energetyczna oraz materiałów opatrunkowych i sanitarnych, co można składać do salki parafialnej najlepiej w godzinach kancelaryjnych.
  7. Najbliższa niedziela, 10 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. Dziś jak i w następną niedzielę zachęcamy do zakupy palm, baranka wielkanocnego i świątecznych stroików przy stoisku na placu kościelnym. Dochód ze sprzedaży jest wsparciem dla dzieła remontu kościoła. Przy stoisku jest również możliwość zakupy ciasta – domowych wyrobów do popołudniowej czy obiedniej kawy.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej.
Odsłony: 1773