Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00

Dni powszednie:

6.30, 17.00, 18.00

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 17.00, 18.00

Nabożeństwa okresowe: 17.30
Nabożeństwa w Wielkim Poście:

Droga krzyżowa dla dzieci - 17.30;

Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych - 18.30;

Gorzkie żale: 17.15

 

Kancelaria Parafialna czynna: 

poniedziałek, wtorek, czwartek i piatek w godz. 7.00-7.45

oraz 18.30-19.001 2 facebook download png

Ogłoszenia-6.02.2022

V NIEDZIELA ZWYKŁA 

1.Dziś piąta niedziela zwykła w ciągu w roku kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań. 

2.Dziś pierwsza niedziela miesiąca w czasie Mszy św. o godz. 18.00 katecheza biblijna pt. Ewangeliczne cuda Jezusa i ich interpretacja, którą wygłosi ks. dr Jacek Kucharski. 

3.W piątek, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Dziś Lourdes to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych na świecie. Słynie z wielu pielgrzymek oraz licznych uzdrowień duszy i ciała. 

4.Dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy p zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia. Msza Święta w intencji chorych z błogosławieństwem indywidualnym Najświętszym Sakramentem  w piątek o godz. 18.00.

5.Dziękujemy parafianom z Popiełuszki 1 za pomoc w sprzątaniu sali oraz zaangażowanym w przygotowanie dolnego kościoła przed niedzielną liturgią.  
W sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy rodziny z Popiełuszki 2.

6.Dziękuję wszystkim, którzy przez ostatnie dwa tygodnie włączyli się w pomoc przy przenoszeniu ławek, ołtarza, sprzętów i szat liturgicznych. Był to ogrom ciężkiej 
i trudnej pracy. Dziękujemy też za pomoc i użyczenie pomieszczeń do przechowania ławek Spółce PWKC i EkoPionki. Za każdy rodzaj wsparcia Bóg zapłać!

Po wczorajszym dniu kiedy przejdziemy wokół kościoła, to tym bardziej widzimy zasadność wykonania elewacji kościoła, gdzie duże kawałki cegły spadają z góry, zwłaszcza z wieży kościoła niszcząc rynny ale też stanowiąc duże zagrożenie dla każdego z nas.  Dlatego za to, co stawia przed nami Boża Opatrzność, za każde Wasze wsparcie w czasie remontu Bogu niech będą dzięki!

7.Do końca marca Msze św. w niedzielę: na sali parafialnej oraz dodatkowo 
o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.15 w kaplicy dolnej. W związku z tym jest jeszcze kilka intencji wolnych na niedzielę. Intencje z racji tego, że są wpisywane komputerowo przyjmujemy w kancelarii. 

8.W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.15 (sala parafialna) będziemy się modlić za ks. Daniela z racji imienin.

9.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy odważnego odpowiadania na głos Bożego wezwania, ufnego kroczenia za Panem i bycia znakiem Bożej obecności dla innych.