Ogłoszenia- 06.01.2022

Kategoria: Ogłoszenia

OBJAWIENIE PAŃSKIE (Trzech Króli) 

  1. Dziś uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie świętem Trzech Króli. Wspominamy dzień, kiedy Mędrcy ze Wschodu oddali pokłon Jezusowi. Syn Boży przeszedł na świat, aby zbawić wszystkich. Jego orędzie zbawienia kierowane jest do wszystkich ludów, narodów i języków.
  2. Pobłogosławioną kredą oznaczmy nasze domy na znak przyjęcia Wcielonego Słowa Bożego. Można to uczynić w następujący sposób: zapisać pierwsze litery od tradycyjnych imion Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara oraz rok bieżący (K+M+B 2022). Można także zanotować (C+M+B 2022) jako skrót łacińskiego zwrotu „Christus mansionem benedicat”, które tłumaczy się: „Niech Chrystus błogosławi temu domowi”. Oba sposoby są poprawne.
  3. Pobłogosławiona kredę będzie można wziąć na zakończenie Mszy św. ze stolika przed ołtarzem, jak też zakupić od ministrantów, scholii czy oazy tzw. zestaw trzech króli, gdzie znajduje się kreda, kadzidło i węgielek. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na ich wyjazd na parafialny obóz zimowy i naszą ludzką forma wdzięczności za ich zaangazowanie. W ich imieniu dziękujemy za wsparcie. 

Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na parafialny obóz zimowy dla dzieci i młodzieży, który odbędzie się w dn. 5-11 lutego w Białym Dunajcu. Bliższe informacje u ks. Daniela i ks. Jacka.

  1. Dziś po raz ósmy, wyruszy ulicami Pionek Orszak Trzech Króli. Rozpoczęcie o godzinie 12.00 na Ogródku Jordanowskim, zakończenie pokłonem Trzech Króli i wszystkich uczestników Orszaku przed Jezusem w szopce przed Urzędem Miejskim. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Pionek do udziału w Orszaku, który może być okazją do świadectwa wiary naszych rodzin. Jednocześnie przypominamy, że z tego względu nie ma dziś w naszym kościele Mszy św. o godz. 12.15.
  2. W najbliższych dniach Msze św. kolędowe i wizyta duszpasterska w domach na indywidualne zaproszenie w następującym porządku:

7.01.2022 (piątek) godz. 18.00 - ul. Popiełuszki: 1, 2, 3 oraz ul. Asnyka: 1, 2, 3, 4, 5

8.01.2022 (sobota) godz. 18.00 -ul. Bohaterów Studzianek – wszystkie bloki i domy prywatne

10.01.2022 (poniedziałek) godz. 1800  - ul. Leśna wszystkie bloki

11.01.2022 (wtorek) godz. 1800   - ul. Sienkiewicza blok nr  6, 8, 10, 12, 14,

12.01.2022 (środa) godz. 1800   - ul. Sienkiewicza blok nr 24, 32, 34, 36, 38

      W tych dniach kiedy wyznaczone są Msze św. od godz. 9.00 kolęda w domach tych rodzin, które skierowały indywidualne zaproszenie. Jeżeli ktoś nie będzie mógł przyjąć księdza rano można umówić się popołudniu, od godz. 16.00 (prosimy
wówczas o zaznaczenie tego przy zgłoszeniu).

  1. W dniach 13-15 stycznia (czwartek-sobota) możliwość kolędy dodatkowej w domach na indywidualne zaproszenie.
  2. Dziś I czwartek miesiąca (adoracja całonocna). Jutro I piątek miesiąca (spowiedź w kościele na Mszy św. porannej i popołudniu od godz. 17.30). Adoracja młodzieży w piątek od godz. 19.00. Niech Bóg udziela wam obficie swoich darów i wspomaga błogosławieństwem na drogach codzienności.
Odsłony: 1071