Ogłoszenia-26.12.2021

Kategoria: Ogłoszenia

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA.

 1. Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości oraz troski o każdego, szczególnie starszych i przeżywających życiowe trudności. Na godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo w intencji rodzin z Litanią do Dzieciątka Jezus.
 2. Tak jak zapowiadaliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską ze względu na panującą sytuację pandemiczną będziemy chcieli przeżyć w takiej formie jak
  w ubiegłym roku.
  Od najbliższej środy zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic na Mszę św. o godz. 18.00, która wraz ze specjalnym nabożeństwem będzie sprawowana w Waszej intencji:

29.12.2021 (środa) godz. 1800 ul. Partyzantów, Nowa, Świerkowa, Aleja Królewska, Małkowskich, Północna, Wiśniowa, Al. Piastowska, Dziewiątego, Powstania Styczniowego, Augustowska, Podgaje, Witosa, Wandy Kojro, Leśna (domy prywatne), Poziomkowa

30.12.2021 (czwartek) godz. 1800 ul. Chemiczna, M. Reja, Armii Krajowej, Willowa, Piękna, Biała, Złota, Kwiatowa, Owocowa, Targowa, Staszica, Miła, M. Kopernika

31.12.2021 (piątek) godz. 1800  Januszno oraz ul. M. Garszwo wraz z blokami os. Leśników, Sienkiewicza (domy prywatne), Słoneczna, Wesoła, M. Dąbrowskiej, Królowej Jadwigi, Aleje Lipowe (domy prywatne)

W tych dniach kiedy wyznaczone są Msze św. od godz. 9.00 kolęda w domach tych rodzin, które skierowały zaproszenie.

 

W kolejnym tygodniu 3-8 stycznia 2022 r.: Aleje Lipowe, Adasia Guzala, Żurawia, Liliowa, Wrzosowa, Popiełuszki, Asnyka, Bohaterów Studzianek  - szczegółowy plan w zależności od ilości zgłoszeń zostanie podany po zebraniu zgłoszeń.

 

Formularze zgłoszeniowe zaproszenia księdza do domu z racji kolędy możemy wrzucić do specjalnie przygotowanych pudełek, które znajdują się na stoliku pod chórem i przy bocznym wyjściu bądź dokonać telefonicznie czy mailowo.

Ofiary tegorocznej kolędy są przeznaczone na wsparcie w realizacji projektu termomodernizacji budynku kościoła i plebanii dofinansowanego z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz prace towarzyszące. Za otrzymywane już wsparcie od anonimowych ofiarodawców czy ofiary składane na tacę już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać!

 1. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu mieszkańcom Januszna oraz złożoną ofiarę. We wtorek od godz. 15.00 o posprzątanie kościoła prosimy należących do Legiony Maryi i Ruchu Rodzin Nazaretańskich.
 2. Zachęcamy do nabycia świąteczno-noworocznego wydania Gościa Niedzielnego z dodatkiem płyty CD z czterema Ewangeliami, w cenie 10zł. To pierwsza z dwunastu płyt, kolejne będą raz w miesiącu w 2022r.
 1. Mając na uwadze, że przypadający na piątek 31 grudnia br. sprzyja organizowaniu rodzinnych i towarzyskich spotkań oraz radosnemu przeżywaniu tego dnia, po rozważeniu słusznych racji duszpasterskich, udzielam, zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, wszystkim osobom przebywającym na terenie Diecezji Radomskiej, dyspensy od obowiązku zachowania pokutnego charakteru piątku oraz od obowiązku wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych.

Jednocześnie korzystających z dyspensy zobowiązuję do modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Papieża Franciszka oraz podjęcia dzieła miłosierdzia, szczególnie w wymiarze jałmużny dla potrzebujących.

† Marek Solarczyk

Biskup Radomski

 1. W piątek, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Msza św. dziękczynna o godz. 18.00. Natomiast w sobotę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022. W tym dniu Msze św. jak w każdą niedzielę.
 2. Są intencje wolne, które można zamówić za żywych w sobotę o godz 12.15 oraz w niedzielę o godz . 9.30 i 12.15.
 3. W tym czasie poświątecznym, kolędowym w dni powszednie spowiedź 15 min przed Mszą św. poranną oraz w czasie Mszy św. wieczorowej. Kancelaria Parafialna czynna rano 7.00-7.45 oraz przez 30 min. po Mszy św. wieczorowej.
 4. Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom, Gościom życzymy, żeby miłość, radość i pokój, które przynosi Boża Dziecina, gościły w waszym życiu każdego dnia i były nadzieją na lepsze jutro.
Odsłony: 2869