Ogłoszenia- 31.10.2021

UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA 

 1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła. To również okazja do uświadomienia sobie, że gdy modlimy się w świątyni, celebrujemy Mszę Świętą, jesteśmy przez Boga uświęcani, by dawać świadectwo wiary we współczesnym świecie.
 2. Jutrzejsza uroczystość Wszystkich Świętych przypomina nam o tym, że dla chrześcijanina myśl o umieraniu jest w rzeczywistości myśleniem o niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Msze św. w naszym kościele: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Na naszych cmentarzach Msze św. o godz. 12.00 (na ul. Polnej), o godz. 14.00 (na ul. Kozienickiej).
 3. We wtorek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia sprawujemy trzy Msze Święte o godz.: 6.30, 9.30 i 18.00. Po tych Mszach św. specjalne nabożeństwo za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych i tych, którzy z naszej wspólnoty parafialnej odeszli w ostatnim roku od listopada 2020r.
 4. Od 3 do 8 listopada włącznie zapraszamy na specjalne nabożeństwa za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych, które będą się rozpoczynały o godz. 17.15. Natomiast w każdą niedzielę przed Mszą o godz. 6.30, 9.30 lub 12.15 modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych i półrocznych.
 5. Wyjątkowo jak określiła to Penitencjaria Apostolska przez cały listopad duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca (zachęcamy do włączenia się w całonocną adorację), pierwszy piątek miesiąca (spowiedź w czasie Mszy św. porannej o godz. 6.30 i popołudniu od godz. 17.00; w piątek zapraszamy też młodzież na adorację dla młodzieży od godz. 19.00), pierwsza sobota miesiąca (adoracja i różaniec od godz. 16.30, i o godz. 18.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy nasze i całego świata).
 7. Spowiedź w domach chorych w czwartek i piątek od godz. 8.30.
 8. Katechezy dla narzeczonych w ramach Kursu Przedmałżeńskiego odbędą się w parafii św. Mikołaja w Jedlni Kościelnej w terminie: 20 i 27 listopada. Zapisy na Kurs przedmałżeński do 14 listopada.
 9. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu parafianom z bloku Al. Lipowe 1, 3, 3a. i złożoną ofiarę.  W sobotę od godz. 14.00 o posprzątanie kościoła prosimy wierzące rodziny z bloku Al. Lipowe 2 i 4.
 10. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego, a dla młodszych Mały Gość Niedzielny.
 11. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie rodziców w sprawie strojów komunijnych.
 12. Dzieciom i ich rodzicom dziękujemy za wczorajszy udział w Balu Wszystkich Świętych jak też za pomoc w przygotowaniu. Dzieci, które uczestniczyły w nabożeństwach różańcowych zgodnie z podanymi wczoraj zasadami za ich zaangażowanie wezmą udział w pielgrzymce na św. Krzyż i sanktuarium Matki Bożej w Kałkowie 13 listopada – szczegóły w zakrystii.
 13. Za tydzień w przed kościołem będzie prowadzona zbiórka do puszek na leczenie chorego serca małego Antosia, a po Mszy o godz. 9.30 i 11.00 prowadzona akcja Pączek dla Antosia, gdzie poprzez ten zakup oraz Mszę św. sprawowaną w jego intencji o godz. 11.00 chcemy okazać nasze duchowe i materialne wsparcie.
 14. Dzisiejszą niedzielą ks. dr Jacek Kucharski, biblista, wykładowca WSD Radom – rozpoczął w naszej parafii cykl Katechez Biblijnych dla dorosłych, które będą głoszone w każdą I niedzielę miesiąca w czasie Mszy św. wieczorowej o godz. 18.00. Najbliższy już za tydzień 7 listopada. Zapraszamy do udziału.

15. Solenizantom i jubilatom, którzy w najbliższym tygodniu obchodzą swoje święta życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.

 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • plus2.jpg