Ogłoszenia-24.10.2021

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Bóg słyszy nasz głos, nasze wołanie nawet wtedy, gdy nam się wydaje, że nie jesteśmy w stanie przebić się przez współczesny szum, który zewsząd nas otacza. Kiedy wkraczamy w mury kościoła, wchodzimy w szczególną przestrzeń, którą wydzielamy ze świata, by tu spotkać się z Bogiem, słuchać Jego słowa, doznawać uzdrowienia, które dokonuje się przez sakramentalne znaki. Korzystajmy z tych darów Bożej łaski.
2. Kończy się październik – miesiąc różańca. W tym tygodniu różaniec do piątku włącznie o godz. 18.30, a w sobotę i w niedzielę o godz. 17.30. Dziś na nabożeństwie różańcowym o godz. 17.30 będziemy modlić się w intencji misji i misjonarzy. 
3. Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki roczne, półroczne i jednorazowe. Na wypominki jednorazowe mamy wyłożone kartki na stoliku z prasą – za tych zmarłych będziemy modlić się od dnia wspomnienia wiernych zmarłych do 
8 listopada, mogąc też w tym czasie zyskać odpust zupełny ofiarując go za zmarłego.
4. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i ofiary indywidualne składane osobiście czy na konto parafialne, a także ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na misje dla misjonarzy Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem Waszą hojność.
5. Po zebraniu ofert przygotowujemy się - także finansowo - do zakupu nowego systemu multimedialnego do wyświetlania pieśni, filmów wraz ze specjalnie dedykowanym programem na telewizory – przewidywany koszt 15tys. Chcemy by był on już w listopadzie zamontowany w naszej świątyni i był pomocą przy śpiewie. Dziękujemy też za wszelkie ofiary składane w najbliższą niedzielę na ten cel tak na tace czy indywidualnie.
6. W niedzielę 30 października homilie w naszej parafii będzie głosił biblista ks. dr Jacek Kucharski – rozpoczynając w naszej parafii cykl katechez biblijnych dla dorosłych, które będą głoszone w każdą I niedzielę miesiąca  w czasie Mszy św. wieczorowej o godz. 18.00. 
7. Katechezy dla narzeczonych w ramach Kursu Przedmałżeńskiego odbędą się w parafii św. Mikołaja w Jedlni Kościelnej w terminie: 20 i 27 listopada w godz. 9.00-14.00. Zapisy na Kurs przedmałżeński do 14 listopada u nas w kancelarii bądź bezpośrednio w parafii w Jedlni Kościelnej (nr tel. 606324438).
8. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu parafianom z Mickiewicza 35, 37, 39. W sobotę od godz. 14.00 o posprzątanie kościoła prosimy wierzące rodziny z bloku Al. Lipowe 1, 3, 3a.
9. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego, a dla młodszych Mały Gość Niedzielny. 
10. Dzieci (o ile sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli) zapraszamy w strojach aniołów czy świętych w najbliższą sobotę 30 października na różaniec o godz. 17.30, a po nim na Bal Wszystkich Świętych do sali parafialnej. 
11. Wszystkim solenizantom, jubilatom, przeżywającym ważne wydarzenia życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wszelkich łask.
 
  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg