Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
*** LIPIEC I SIERPIEŃ O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Ogłoszenia-03.10.2021

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Pierwszym, fundamentalnym powołaniem, którym obdarza nas Bóg, jest powołanie do życia w rodzinie opartej na małżeństwie mężczyzny i kobiety. To jest przestrzeń, w której realizujemy swoją świętość i z której wyruszamy w świat, żeby wypełniać różne powołania. O tę przestrzeń trzeba nieustannie dbać, umacniać ją życiem sakramentalnym, budować codzienną duchowość małżeńską i rodzinną. Wymagania Ewangelii są jasne i konkretne. Niech nigdy nie zabraknie nam odwagi, by żyć nimi na co dzień.
 2. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe: w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedzielę o godz. 17.30.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Tego dnia szczególnie modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne, a także kapłanów i siostry zakonne pochodzące z naszej wspólnoty parafialnej. W tym dniu zapraszamy też na całonocną adorację, która rozpocznie się w czwartek od godz. 19.00. By zapewnić ciągłość adoracji zachęcamy do wpisania się na listę, która znajduje się w kaplicy adoracji w dolnym kościele.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 21. Dzień Papieski, pod hasłem: Nie lękajcie się! Tę prawdę odkrywamy w Słowie Bożym, na którego kartach odnajdujemy trzysta sześćdziesiąt pięć razy wezwanie Nie lękacie się! Jakby każdego dnia Bóg chciał zapewnić nas o tym, że jest z nami. Obchodami Dnia Papieskiego rozpoczniemy również IV Pionkowskie Dni Kultury Chrześcijańskiej. Zapraszamy na Mszę św. inaugurującą 10 października na godz. 12.15. Po Mszy św. odbędzie się koncert: Świeci w wykonaniu Marcina Stycznia z zespołem.  Tegoroczne Dni Kultury Chrześcijańskiej potrwają od 10 do 18 października. Zapraszamy do udziału i zapoznania się z programem umieszczonym na plakatach i stronie internetowej parafii.
 5. W najbliższą niedzielę zapraszamy mężczyzn, mężów, ojców pragnących służyć przy ołtarzu na spotkanie formacyjne o godz. 19.00. 
 6. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu parafianom z Mickiewicza 47 i 49 oraz złożoną ofiarę. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 o posprzątanie kościoła prosimy wierzące rodziny z bloku Mickiewicza 43 i 45.
 7. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego.
 8.  Dzis o 19.00 zapraszamy rodziców kandydatów do Bierzmowania na pierwsze spotkanie formacyjne.
 9. W przyszłą niedzielę w całym kościele prowadzona będzie zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia, która wspiera w edukacji uzdolnioną młodzież. Co roku swoją opieką fundacja obejmuje blisko dwa tysiące zdolnych uczniów i studentów z niezamożnych rodzin, z wiosek i małych miejscowości całej Polski.
 10.  Niech Boże błogosławieństwo będzie umocnieniem dla wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia, by pokój i radość gościła w Waszych sercach.
 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • plus2.jpg