Ogłoszenia-08.08.2021

XIV Niedziela Zwykła

1.Perspektywa wieczności jest niezwykła dla człowieka. „Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki” (J 6,51) – usłyszeliśmy dzisiaj. Tak więc, nakarmieni przy ołtarzu Eucharystii, umocnieni słowem Chrystusa, odważnie kroczmy w codzienności, która jest drogą ku celowi, jaki wyznaczył nam Bóg. Nie zapominajmy o tym, jak wielką moc ma nasze codzienne świadectwo, ponieważ naszym celem jest spotkanie z Bogiem w wieczności.

2.W miniony piątek z naszego miasta wyruszyła pielgrzymka na Jasną Górę, którą przeżywamy pod hasłem „Maryja nadzieją rodzin”.Przez czas pielgrzymki, do 13 sierpnia – także w dniu dzisiejszym - o godz. 18.00 w specjalnym nabożeństwie łączymy się duchowo z pielgrzymami wędrującymi do Matki, by jako duchowi pielgrzymi wspólnie przeżywać ten czas podejmując indywidualne i wspólnotowe zobowiązaniaNiech ten czas będzie dla nas okazją do duchowego przygotowania do Jerycha Rodzin, które w naszej parafii będzie w dn. 7-8 września.

3. W najbliższą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Pannyw tradycji nazywany śwtem Matki Bożej Zielnej.W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż, dlatego przynosimy je przed ołtarz. Chcemy w ten sposób uwielbić Boga i podziękować Mu za to, że troszczy się o nas. W naszej parafii chcemy ten dzień zwłaszcza Mszę św. o godz. 12.15 przeżyć jako dziękczynienie za dary ziemi. Tradycyjnie prosimy parafian Januszna o przygotowanie na 15 sierpnia dekoracji dożynkowej: wieńca, kosza warzyw, owoców. W tym roku kiedy tyle zakątków świata i Polski jest dotkniętych powodziami, wichurami mamy za co dziękować ale i powierzać się Bożej Opatrzności. 

4.15 sierpnia przypadnie 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny. Skutki tego triumfu Wojska Polskiego wpłynęły także na historię Europy, bowiem zatrzymano nawałnicę bolszewicką, która zagrażała nie tylko naszemu narodowi.

5Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu mieszkańcom Bohaterów Studzianek 13 oraz domy prywatne z tej ulicy. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 o posprzątanie kościoła prosimy wierzące rodziny z bloku Bohaterów Studzianek 15 i 17.

6Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego.

7.Solenizantom i jubilatom tego tygodnia i wszystkim odpoczywającym na wakacjach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg