Ogłoszenia-18.07.2021

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Jak miło brzmią w naszych uszach słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco” (Mk 6,31). Abyśmy mogli podejmować wyzwania związane z powołaniem, potrzebujemy czasu na odpoczynek, ale także na zaakcentowanie spraw duchowych, dzięki którym otaczający nas świat – dzieło Boga – nabiera wyjątkowego blasku. Uczyńmy wszystko, by nie zagubić duchowego wymiaru swojego życia. Bóg nam błogosławi w czasie wypoczynku, lecz zadbajmy także o odpowiednie miejsce i czas dla Niego w swoim życiu.
  2. Dziś na godz. 18.30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła.
  3. Za tydzień będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po każdej Mszy Świętej przed kościołem błogosławieństwo pojazdów, motocykli, rowerów. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.
  4. Przez cały miesiąc lipiec i sierpień od poniedziałku do piątku na godz. 18.15 zapraszamy do modlitwy różańcowej w kaplicy Matki Bożej. Zapraszamy też każdego dnia do kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu w godz. 7.00-19.00.
  5. Planowana jest pielgrzymka autokarowa do Częstochowy w dn. 11 września, koszt 70zł. Zapisy w kancelarii.
  6. W tym roku Piesza Pionkowska Pielgrzymka na Jasną Górę gr. 10 wyruszy 6 sierpnia. Pielgrzymi będą dowiezieni autokarem z Pionek do Radomia do Wyższego Seminarium Duchownego skąd wyruszy cała Radomska pielgrzymka. Obecne wymogi sanitarno-epidemiologiczne umożliwiają udział i nocleg jedynie we własnym namiocie. Każdego dnia będzie też zapewniony gorący posiłek, polowe prysznice i toalety. Tradycyjnie zapisy będą od 1 sierpnia w parafii św. Barbary.  Dziś też przed kościołem Rycerze Kolumba zbierają ofiary na organizację pielgrzymki.
  7. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu mieszkańcom Bohaterów Studzianek 1. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 o posprzątanie kościoła prosimy wierzące rodziny z bloku Bohaterów Studzianek 3 i 5.
  8. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego.
  9. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i konto parafialne na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą hojność.
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.