Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
*** LIPIEC I SIERPIEŃ O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Ogłoszenia- 20.06.2021

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 

 1. Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak ucieszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20).
 2. Nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie o godz. 18.30, w niedziele o godz. 17.30. Zadbajmy o to, byśmy choć raz rodzinnie stanęli przed obliczem Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie.
 3. W środę przeżyjemy także Dzień Ojca. W tym dniu na nabożeństwie w szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.
 4. W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego.
 5. W czwartek dzieci i młodzież zapraszamy na godz. 16.00  na Mszę św. na zakończenie roku szkolnego i formacyjnego. Będziemy dziękować za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku, za pracę wychowawczą naszych nauczycieli, pedagogów, pracowników szkoły, za rzetelną pracę dzieci i młodzieży, uwieńczoną dobrymi wynikami. Po tej Mszy ostatnie przed wakacjami wspólne spotkanie dzieci i młodzieży działających w różnych grupach przy naszej parafii.
 6. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców bloku Adasia Guzala 6a i 6b.
 7. Przypominamy, że od 1 lipca do 31 sierpnia (w miesiącach wakacyjnych) zmieniają się godziny Mszy św. wieczorowych i godziny kancelaryjne. O tym będziemy jeszcze przypominać w następną niedzielę i na stronie internetowej parafii.
 8. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego, a dla młodszych wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego.
 9. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy, aby dobry Bóg czuwał nad nimi każdego dnia. W dzisiejszą III niedzielę miesiąca – niedzielę gospodarczą - modlitewną pamięcią ogarniamy też wszystkich ofiarodawców naszej parafii, którzy swoją pracą, modlitwą, posługiwaniem w naszej parafii i ofiarami wyrażają swoją troskę o naszą świątynię. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas wszystkich na drodze prowadzącej ku świętości.
 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • plus2.jpg