Ogłoszenia- 20.06.2021

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak ucieszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20).
  2. Nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie o godz. 18.30, w niedziele o godz. 17.30. Zadbajmy o to, byśmy choć raz rodzinnie stanęli przed obliczem Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie.
  3. W środę przeżyjemy także Dzień Ojca. W tym dniu na nabożeństwie w szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.
  4. W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego.
  5. W czwartek dzieci i młodzież zapraszamy na godz. 16.00  na Mszę św. na zakończenie roku szkolnego i formacyjnego. Będziemy dziękować za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku, za pracę wychowawczą naszych nauczycieli, pedagogów, pracowników szkoły, za rzetelną pracę dzieci i młodzieży, uwieńczoną dobrymi wynikami. Po tej Mszy ostatnie przed wakacjami wspólne spotkanie dzieci i młodzieży działających w różnych grupach przy naszej parafii.
  6. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców bloku Adasia Guzala 6a i 6b.
  7. Przypominamy, że od 1 lipca do 31 sierpnia (w miesiącach wakacyjnych) zmieniają się godziny Mszy św. wieczorowych i godziny kancelaryjne. O tym będziemy jeszcze przypominać w następną niedzielę i na stronie internetowej parafii.
  8. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego, a dla młodszych wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego.
  9. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy, aby dobry Bóg czuwał nad nimi każdego dnia. W dzisiejszą III niedzielę miesiąca – niedzielę gospodarczą - modlitewną pamięcią ogarniamy też wszystkich ofiarodawców naszej parafii, którzy swoją pracą, modlitwą, posługiwaniem w naszej parafii i ofiarami wyrażają swoją troskę o naszą świątynię. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas wszystkich na drodze prowadzącej ku świętości.