Ogłoszenia-13.06.2021

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś 13 dzień miesiąca – zapraszamy do udziału w nabożeństwie fatimskim, które rozpoczniemy o godz. 17.00. Maryja w Fatimie wzywa nas do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników – troszczmy się, jako chrześcijanie o nasze życie w stanie łaski uświęcającej, a więc bez przywiązania do grzechu ciężkiego. Dzisiejsze nabożeństwo zakończymy procesją wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej i litanią do Serca Pana Jezusa.
  2. DEKRET BISKUPA RADOMSKIEGO

W związku ze zmniejszonym stanem epidemii oraz znoszonymi restrykcjami sanitarnymi, z dniem 20 czerwca 2021 roku cofam dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej udzieloną w dniu 15 stycznia br.

† Marek Solarczyk

Biskup Radomski

1. Dziś grupa 68 dzieci przystąpi po raz pierwszy do Komunii Świętej. Życzymy im z całego serca, aby przyjaźń z Jezusem trwała zawsze, a żywy przykład wiary oraz wsparcie rodziców i najbliższych pomagało im wzrastać w wierze. W Białym Tygodniu tj. od poniedziałku do piątku dzieci wraz z rodzicami i bliskimi będą przychodziły na Mszę Świętą o godz. 18.00, którą będziemy kończyli odmówieniem litanii do Serca Pana Jezusa.
  2. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu i dekorację kościoła rodzicom dzieci pierwszokomunijnych oraz dar haftowanego zielonego ornatu i 8 zielonych ornatów do koncelebry. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców ul. Sienkiewicza (domy prywatne) oraz Królowej Jadwigi.
  3. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego.
  4. W tych ostatnich tygodniach przed rozpoczęciem wakacji zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci na spotkania grup formacyjnych przy naszej parafii – terminarz spotkań w gablotce i na stronie parafialnej.
  5. W najbliższą sobotę Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy ostatnie przed wakacjami spotkanie Wspólnoty Duchowych Niewolników Maryi, zakończone wspólną adoracją w kaplicy.
  6. Tym, którzy przeżywają swoje jubileusze, imieniny czy urodziny, życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia i pogody ducha na każdy dzień.