Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00

Dni powszednie:

6.30, 17.00, 18.00

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 17.00, 18.00

Nabożeństwa okresowe: 17.30
Nabożeństwa w Wielkim Poście:

Droga krzyżowa dla dzieci - 17.30;

Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych - 18.30;

Gorzkie żale: 17.15

 

Kancelaria Parafialna czynna: 

poniedziałek, wtorek, czwartek i piatek w godz. 7.00-7.45

oraz 18.30-19.001 2 facebook download png

Ogłoszenia-23.05.2021

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 

  1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie (por. Ga 5,22-23), z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym.
  2. Jutro, w poniedziałek - tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt - obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 9.30 i 18.00. Nabożeństwo majowe jutro o godz. 17.30.
  3. Uczniów kl. VIII wraz z rodzicami i osobami które włączyły się w akcję Adoptuj Bierzmowanego podejmując modlitwę jedną tajemnicą różańca od 20-27 maja, czyli od dnia poprzedzającego bierzmowanie aż do ostatniego dnia egzaminów ósmoklasisty, zapraszamy dziś na godz. 19.00 do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy połączonej z indywidualnym błogosławieństwem młodzieży przed ich egzaminami.
  4. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) ze względu na wciąż trwające obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne będziemy tak jak w ubiegłym roku przeżywać bez procesji ulicami parafii. Dlatego –jeśli się nic nie zmieni w obecnych obostrzeniach- po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszymy w procesji ale wokół kościoła. Na zakończenie procesji wówczas już ksiądz Cezary Jagieło, który odbywał u nas praktykę jako diakon udzieli nam błogosławieństwa prymicyjnego, odprawiając w naszej intencji Mszę św. o godz. 9.30.
  5. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 w katedrze radomskiej ks. Biskup Marek Solarczyk udzieli święceń kapłańskich 6 diakonom. Powierzajmy ich w naszych osobistych modlitwach, prosząc też o nowe, święte powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.
  6. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu, dekorację kościoła i dar białej kapy rodzinom dzieci przystępujących do sakramentu bierzmowania. W najbliższą sobotę na godz. 14.00 o posprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. A.Guzala -domy prywatne, Liliowej i Żurawiej.
  7. W środę 26 maja – Dzień Matki. Na nabożeństwie majowym w sposób szczególny będziemy otaczać modlitwą wszystkie matki naszej parafii i prosić, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały swą macierzyńską misję.
  8. Spotkanie rodziców przed I komunią św. jutro o godz. 19.00
  9. Na stoliku z prasą do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego oraz dla młodszych Mały Gość Niedzielny.
  10. Wszystkich parafian i sympatyków powierzamy opiece Matki Bożej, a tym, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów