Ogłoszenia-16.05.2021

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.
  2. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty.
  3. W najbliższy piątek na Mszy św. o godz. 18.00 ks. Biskup Piotr Turzyński udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. W związku z tym nabożeństwo majowe w piątek odbędzie się o godz. 17.00. Natomiast we Mszy św. o godz. 18.00 prosimy by uczestniczyli tylko kandydaci do bierzmowania ze swoimi świadkami i rodzicami oraz osoby, które zamówiły intencję Mszy św.
  4. W poniedziałek i czwartek o godz. 19.00 spotkanie dla młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  5. Zapraszamy do modlitewnej akcji „Adoptuj Bierzmowanego” w intencji młodzieży naszej parafii i jednocześnie uczniów klas VIII Szkoły Podstawowej, która w najbliższych dniach przyjmie sakrament bierzmowania oraz przystąpi do egzaminów ósmoklasisty. Nasze włączenie się w akcje polega na podjęciu modlitwy za młodzież jedną tajemnicą różańca od 20-27 maja, czyli od dnia poprzedzającego bierzmowanie aż do ostatniego dnia egzaminów. Natomiast 23 maja o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich adoptujących, a także młodzież i ich rodziców do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy prowadzonej przez animatorów połączonej z indywidualnym błogosławieństwem.
  6. W przyszłą niedzielę, 23 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 22 maja od godz. 19.30. Zapraszamy na WIECZÓR CHWAŁY, uwielbienia Ducha Świętego, zakończony Mszą św. wigilii uroczystości Zesłania Ducha Świętego o godz. 21.00 w czasie, której będziemy modlić się o wylanie Ducha Świętego i w intencji wszystkich grup i wspólnot naszej parafii.
  7. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu mieszkańcom z ul. Reja i Willowej. W najbliższy czwartek na godz. 15.00 o posprzątanie i dekorację kościoła prosimy rodziny przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
  8. Małżeństwa sakramentalne zapraszamy na spotkanie nowo powstającego Kręgu Oazy Rodzin. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w sobotę 22 maja o godz. 19.00.
  9. Dzieci i młodzież zapraszamy na oazę wakacyjną – aktualną listę wolnych miejsc znajdziemy w gablotce. Zapisy w kancelarii.
  10. Na stoliku z prasą do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.

11. Dziś kończy się czas praktyk dk Czarka w naszej parafii. Teraz poprzez rekolekcje będzie się przygotowywał do święceń kapłańskich, które otrzyma 29 maja – dziękujemy Mu za ten czas. Niech Boże błogosławieństwo będzie umocnieniem dla Niego i wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia.