Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00

Dni powszednie:

6.30, 17.00, 18.00

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 17.00, 18.00

Nabożeństwa okresowe: 17.30
Nabożeństwa w Wielkim Poście:

Droga krzyżowa dla dzieci - 17.30;

Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych - 18.30;

Gorzkie żale: 17.15

 

Kancelaria Parafialna czynna: 

poniedziałek, wtorek, czwartek i piatek w godz. 7.00-7.45

oraz 18.30-19.001 2 facebook download png

Ogłoszenia-16.05.2021

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.
 2. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty.
 3. W najbliższy piątek na Mszy św. o godz. 18.00 ks. Biskup Piotr Turzyński udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. W związku z tym nabożeństwo majowe w piątek odbędzie się o godz. 17.00. Natomiast we Mszy św. o godz. 18.00 prosimy by uczestniczyli tylko kandydaci do bierzmowania ze swoimi świadkami i rodzicami oraz osoby, które zamówiły intencję Mszy św.
 4. W poniedziałek i czwartek o godz. 19.00 spotkanie dla młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 5. Zapraszamy do modlitewnej akcji „Adoptuj Bierzmowanego” w intencji młodzieży naszej parafii i jednocześnie uczniów klas VIII Szkoły Podstawowej, która w najbliższych dniach przyjmie sakrament bierzmowania oraz przystąpi do egzaminów ósmoklasisty. Nasze włączenie się w akcje polega na podjęciu modlitwy za młodzież jedną tajemnicą różańca od 20-27 maja, czyli od dnia poprzedzającego bierzmowanie aż do ostatniego dnia egzaminów. Natomiast 23 maja o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich adoptujących, a także młodzież i ich rodziców do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy prowadzonej przez animatorów połączonej z indywidualnym błogosławieństwem.
 6. W przyszłą niedzielę, 23 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 22 maja od godz. 19.30. Zapraszamy na WIECZÓR CHWAŁY, uwielbienia Ducha Świętego, zakończony Mszą św. wigilii uroczystości Zesłania Ducha Świętego o godz. 21.00 w czasie, której będziemy modlić się o wylanie Ducha Świętego i w intencji wszystkich grup i wspólnot naszej parafii.
 7. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu mieszkańcom z ul. Reja i Willowej. W najbliższy czwartek na godz. 15.00 o posprzątanie i dekorację kościoła prosimy rodziny przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. 
 8. Małżeństwa sakramentalne zapraszamy na spotkanie nowo powstającego Kręgu Oazy Rodzin. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w sobotę 22 maja o godz. 19.00.
 9. Dzieci i młodzież zapraszamy na oazę wakacyjną – aktualną listę wolnych miejsc znajdziemy w gablotce. Zapisy w kancelarii.
 10. Na stoliku z prasą do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.

11. Dziś kończy się czas praktyk dk Czarka w naszej parafii. Teraz poprzez rekolekcje będzie się przygotowywał do święceń kapłańskich, które otrzyma 29 maja – dziękujemy Mu za ten czas. Niech Boże błogosławieństwo będzie umocnieniem dla Niego i wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia.

 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • plus2.jpg