Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
*** LIPIEC I SIERPIEŃ O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Ogłoszenia-02.05.2021

V NIEDZIELA WIELKANOCNY 

 1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Żywego Różańca dorosłych, a po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie Młodzieżowego Koła Żywego Różańca.
 3. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie
  o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 17.30.
 4. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu i naszej parafii. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział, że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. Msze św. jak w każdą niedzielę, a główna Msza św. w intencji parafian i ojczyzny o godz. 12.15 połączona z Koncertem Patriotycznym, który będzie też transmitowany na naszej stronie parafialnej.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca jest to też dzień modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz dziękczynienia za sakrament eucharystii. W tym dniu – z czwartku na piątek – zapraszamy na całonocną adorację w kościele dolnym.
 6. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Spowiedź w kościele na Mszy porannej i popołudniu od godz. 17.00. Przypominamy, że warunkiem odprawienia dziewięciu pierwszych piątków miesiąca jest przyjęcie w tym dniu komunii św.,
  natomiast do spowiedzi można przystąpić wcześniej.
 7. Adoracja młodzieży w piątek od godz.19.00 w kaplicy adoracji.
 8. Spowiedź w domach chorych we wtorek od godz. 8.30 (dla osób do których zwykle ksiądz chodził w czwartek) i w piątek od godz. 8.30.
 9. Termin I komunii św. został przesunięty z 9 maja na 13 czerwca.
 10. Dzieci od kl. IV Szkoły Podstawowej i młodzież zapraszamy do udziału w tegorocznej 10 lub 15 dniowej oazie wakacyjnej – terminarz i miejsca poszczególnych turnusów w gablotce i na stronie parafialnej w zakładce Pielgrzymki/Wyjazdy. Zapisy w kancelarii.
 11. Dziękujemy za pomoc i złożoną ofiarę mieszkańcom z ul. Słonecznej i Targowej. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy wierzące rodziny z ul. Kopernika i Staszica.
 12. Zachęcam do zakupu Gościa Niedzielnego, a dla młodszych Mały Gość Niedzielny.
 13. Tym, którzy przeżywają swoje jubileusze, imieniny czy urodziny, życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia i pogody ducha na każdy dzień.
 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • plus2.jpg