Ogłoszenia-07.03.2021

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Już w najbliższą niedzielę rozpoczną się nasze parafialne rekolekcje dla dorosłych, młodzieży i dzieci, które potrwają od 14-16 marca. W dniu 26 marca (piątek) zamiast tradycyjnej Drogi Krzyżowej zapraszamy na godz. 18.45 na Pasję – misterium Męki Pańskiej w wykonaniu Teatru A z Gliwic. Parafialny dzień spowiedzi w sobotę 27 marca. Na spowiedź wykorzystajmy też czas po zakończeniu rekolekcji, które mają nam pomóc, w dobrym duchowym przygotowaniu do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Program rekolekcji w gablocie parafialnej i stronie parafialnej.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Żywego Różańca dorosłych, a po Mszy św. o godz. 9.30 młodzieżowego KŻR.
  3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 dla dzieci, o godz.18.30 dla młodzieży i dorosłych. W niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  4. W najbliższy piątek na Drodze Krzyżowej o godz. 17.00 odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dzieci przygotowujących się do I komunii św.
  5. W imieniu Rycerzy Kolumba w sobotę 13 marca na godz. 17.00 zapraszamy wszystkich mężczyzn, aby w czasie Wielkiego Postu wspólną modlitwą w „Męskim Różańcu” dać świadectwo wiary, i modlić się o ustanie pandemii, w intencji naszych rodzin, Ojczyzny i Kościół w Polsce.
  6. Apel Młodych 13 marca w sobotę o godz. 19.00, który przeżyjemy pod hasłem: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy”. Młodzież zapraszamy do udziału.
  7. Dziękujemy mieszkańcom ul. Podgaje za pomoc w sprzątaniu świątyni. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy wierzące rodziny z ul. Małkowskich, Północnej, Wiśniowej, Powstania Styczniowego, Dziewiątego, Al. Piastowskiej.
  8. Zachęcamy do sięgnięcia do prasy i książek religijnych – do nabycia Gość Niedzielny, Różaniec i książka o eucharystii Powróćmy na Eucharystię.
  9. Od 10 marca na zakończenie Mszy św. porannej zapraszamy do włączenia się w Nowennę do św. Józefa –który jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin. Treść nowenny przygotowującej nas do Uroczystości św. Józefa znajdziemy również w Gościu Niedzielnym.

10. W najbliższą niedzielę z racji imienin na Mszy św. o godz. 12.15 będziemy się modlić za ks. Zbigniewa. Również wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.