Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
*** LIPIEC I SIERPIEŃ O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Ogłoszenia-07.03.2021

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 

 1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Już w najbliższą niedzielę rozpoczną się nasze parafialne rekolekcje dla dorosłych, młodzieży i dzieci, które potrwają od 14-16 marca. W dniu 26 marca (piątek) zamiast tradycyjnej Drogi Krzyżowej zapraszamy na godz. 18.45 na Pasję – misterium Męki Pańskiej w wykonaniu Teatru A z Gliwic. Parafialny dzień spowiedzi w sobotę 27 marca. Na spowiedź wykorzystajmy też czas po zakończeniu rekolekcji, które mają nam pomóc, w dobrym duchowym przygotowaniu do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Program rekolekcji w gablocie parafialnej i stronie parafialnej.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Żywego Różańca dorosłych, a po Mszy św. o godz. 9.30 młodzieżowego KŻR.
 3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 dla dzieci, o godz.18.30 dla młodzieży i dorosłych. W niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 4. W najbliższy piątek na Drodze Krzyżowej o godz. 17.00 odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dzieci przygotowujących się do I komunii św.
 5. W imieniu Rycerzy Kolumba w sobotę 13 marca na godz. 17.00 zapraszamy wszystkich mężczyzn, aby w czasie Wielkiego Postu wspólną modlitwą w „Męskim Różańcu” dać świadectwo wiary, i modlić się o ustanie pandemii, w intencji naszych rodzin, Ojczyzny i Kościół w Polsce.
 6. Apel Młodych 13 marca w sobotę o godz. 19.00, który przeżyjemy pod hasłem: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy”. Młodzież zapraszamy do udziału.
 7. Dziękujemy mieszkańcom ul. Podgaje za pomoc w sprzątaniu świątyni. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy wierzące rodziny z ul. Małkowskich, Północnej, Wiśniowej, Powstania Styczniowego, Dziewiątego, Al. Piastowskiej.
 8. Zachęcamy do sięgnięcia do prasy i książek religijnych – do nabycia Gość Niedzielny, Różaniec i książka o eucharystii Powróćmy na Eucharystię.
 9. Od 10 marca na zakończenie Mszy św. porannej zapraszamy do włączenia się w Nowennę do św. Józefa –który jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin. Treść nowenny przygotowującej nas do Uroczystości św. Józefa znajdziemy również w Gościu Niedzielnym.

10. W najbliższą niedzielę z racji imienin na Mszy św. o godz. 12.15 będziemy się modlić za ks. Zbigniewa. Również wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • plus2.jpg