Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
*** LIPIEC I SIERPIEŃ O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Ogłoszenia- 10.01.2021

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

 1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Podziękujmy za dar sakramentu chrztu św., by zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa i zachwycanie naszą wiarą.
 2. Z racji trwającej choć w zmienionej formie wizyty duszpasterskiej zapraszamy na Msze św. w intencji mieszkańców poszczególnych ulic i bloków na godz. 18.00 według programu zamieszczonego w gablotce i na stronie internetowej parafii.

Po każdej Mszy św. specjalne nabożeństwo z błogosławieństwem dla mieszkańców tych ulic. Po tych nabożeństwach będzie można zabrać do domu w swoich naczyniach wodę święconą wraz z tekstem modlitwy błogosławieństwa domu.

Dodatkowo (zwykle w godz. 9.00-13.00) ci, którzy zgłosili lub będą jeszcze chcieli przyjąć w tym dniu księdza w domu będą mogli to uczynić na indywidualne zaproszenie. W każdym czasie będzie można dokonać zmiany co do swojego zgłoszenia (dopisać czy wycofać), jednak prosimy o wcześniejszą informację telefoniczną zwłaszcza, gdy ktoś musi zrezygnować z wizyty duszpasterskiej w domu.

 1. W najbliższą niedzielę w godz. 8.30-13.00 Radomskie Centrum Krwiodawstwa będzie prowadziło zbiórkę krwi w naszych salkach parafialnych. Już dziś dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to dzieło, którzy w ten sposób przyczyniają się do ratowania ludzkiego życia.
 2. Spotkanie Wspólnoty Duchowych Niewolników Maryi w najbliższą sobotę – rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, po niej adoracja do godz. 20.00.
 3. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy rodziny z ul. Chemicznej od nr 41 do końca .
 4. W niedzielę 17 stycznia na Mszy św. o godz. 12.15 będziemy się modlili w intencji ks. Proboszcza Mariusza z racji imienin.

7. Słowo Księdza Biskupa Marka Solarczyka

Moi Drodzy!

W dniu 4 stycznia 2021 roku Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację biskupa Henryka Tomasika z posługi biskupa radomskiego. Dziękujemy Dobremu Bogu za Jego pasterską troskę i oddaną posługę we wspólnocie Kościoła radomskiego. W uroczysty sposób wypowiemy dziękczynienie dla biskupa Henryka w dniu 19 stycznia, gdy w naszej katedrze radomskiej będziemy modlili się z Nim i zawierzali Go Dobremu Bogu.

Tego samego dnia, Ojciec Święty Franciszek mianował mnie biskupem radomskim i zgodnie z przepisami prawa kościelnego objąłem kanonicznie urząd w dniu 8 stycznia 2021 roku, a liturgiczny ingres do kościoła katedralnego odbędzie się w najbliższym czasie (tj. 27 stycznia br.)

Jako wasz nowy biskup, przywołuję mocy Bożego błogosławieństwa i staję pośród was z wdzięcznością za wasze świadectwo ufnej wiary oraz ofiarnego życia. Proszę was o modlitwę w intencji mojej posługi pośród was, z wami i dla was.

Ufam, że z opieką Matki Bożej i wstawiennictwem Św. Kazimierza, w obecnym czasie i panujących warunkach będziemy potrafili być wiernymi świadkami Boga i rozwijać Jego łaski, jakie otrzymujemy z taką obfitością od dnia przyjęcia Sakramentu Chrztu Świętego.

                                                 Wasz biskup Marek

 

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • plus2.jpg