Ogłoszenia- 27.12.2020

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI i JÓZEFA 2020

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2020 roku, jest świętem Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Prośmy Pana Boga, aby w tych niełatwych czasach nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem.
  2. Zbliża się koniec roku. 31 grudnia zapraszamy o godz. 17.30 na dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne, w czasie którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się nowy rok. O godz. 18.00 będziemy sprawować Eucharystię w tej intencji.
  3. W piątek 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte według porządku niedzielnego. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój.
  4. 2 stycznia, w pierwszą sobotę miesiąca, od godz.16.30 Adoracja Najświętszego sakramentu, a o godz. 18.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy nasze i całego świata.
  5. Tegoroczną wizytę duszpasterską będziemy chcieli przeżyć w zmienionej formie. Od dnia 2 stycznia chcemy na konkretny dzień zapraszać mieszkańców poszczególnych ulic czy bloków na wieczorną modlitwę i Mszę św. do naszego kościoła. Dodatkowo ci, którzy zgłosili lub będą jeszcze chcieli przyjąć w tym dniu księdza w domu będą mogli to uczynić na indywidualne zaproszenie. W każdym czasie będzie można dokonać zmiany co do swojego zgłoszenia (dopisać czy wycofać) bo i różne sytuacje mogą wydarzyć się w naszym życiu.

W dniu 2 stycznia /sobota/ na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo mieszkańców: ul. Partyzantów, Nowej, Świerkowej, Małkowskich, Północnej, Wiśniowej, Piastowskiej, Dziewiątego, Powstania Styczniowego, Augustowskiej, Podgaja, Al. Królewskiej, Poziomkowej oraz Leśnej (domy prywatne).

Również w tym dniu od godz. 9.00 kolęda w domach rodzin mieszkających na tych ulicach, które dokonały zgłoszenia.

Program całej kolędy i Mszy św. za mieszkańców poszczególnych ulic i bloków na naszej stronie parafialnej i w gablotce.

1. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i złożoną ofiarę mieszkańcom Januszna (cz.I od nr 1-50). W najbliższą sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy rodziny z Januszna od nr 50 do końca.
  2. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego – jest to numer świąteczny w cenie 10zł.
  3. Od jutra Msze św. w dolnym kościele.
  4. 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.