Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
*** LIPIEC I SIERPIEŃ O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Ogłoszenia- 13.12.2020

III NIEDZIELA ADWENTU

1. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.

  1. Msza Święta roratna w naszej świątyni w dni powszednie o godz. 6.00. Zapraszamy wszystkich, by razem z Maryją rozważali tajemnice Boże.
  2. Rekolekcje adwentowe, które przeżywaliśmy przygotowywały nas do Świąt Bożego Narodzenia, ale też sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź parafialna w najbliższą sobotę w godz. 9.00-12.00 i 15.00-18.00 z przerwą 30min na nabożeństwo pokutne od godz. 10.30 i 16.30. Nie będzie jednak tylu księży jak zwykle, dlatego starajmy się korzystać z sakramentu spowiedzi w tym tygodniu w czasie każdej Mszy św.
  3. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i złożoną ofiarę mieszkańcom z bloku Leśnej 21 i 23 . W najbliższą sobotę od godz. 14.00 o pomoc prosimy wierzące rodziny z bloku ul. Leśnej 25 i 27.
  4. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego, a dla dzieci Mały Gość Niedzielny.
  5. Każdy z nas, czy też prowadzący firmę może dokonać darowizny na cele kultu religijnego do 6% swojego dochodu, dokonując później odliczenia od podatku przy składaniu deklaracji do Urzędu Skarbowego. Szczegóły znajdziemy na ulotce przy wyjściu z kościoła i w zakrystii. Tym samym dziękujemy za każdą formę duszpasterskiego i materialnego wsparcia dla naszej parafii.

7.WIZYTA DUSZPASTERSKA: Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Pandemia zmieniła nasz codzienny sposób funkcjonowania, również w wymiarze duszpasterskim i praktyk religijnych. Dotyczy to także wizyty duszpasterskiej, która po usłyszanych sugestiach, będzie w tym roku miała nieco inną formę. Po świętach Bożego Narodzenia chcemy na konkretny dzień zaprosić mieszkańców poszczególnych ulic czy bloków na wieczorną modlitwę i Mszę św. do naszego kościoła. Dodatkowo ci, którzy będą chcieli przyjąć w tym dniu księdza w domu będą mogli to uczynić na indywidualne zaproszenie.

     Chcemy też wcześniej podać plan kolędy. Jest to jednak uzależnione od tego, ile rodzin z danej ulicy czy bloku chce i może przyjąć kapłana. Prosimy, by rodziny, które chcą zaprosić kapłana do domu, dokonały takiego zgłoszenia najlepiej do 21 grudnia, co nie znaczy, że nie będzie można dokonać takiego zgłoszenia później.

    Zgłoszenia można dokonać osobiście, telefonicznie (tel. 579 069 566), mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub wziąć przy wyjściu z kościoła stosowny formularz, uzupełnić go i wrzucić do znajdującego się na stoliku pudełka. Prosimy również zabrać kartki dla swoich bliskich, sąsiadów informując ich o takiej formie wizyty go duszpasterskiej w tym roku.

      Niech to nasze spotkanie kolędowe przeżywane w naszej świątyni czy domach będzie przedłużeniem radości bożonarodzeniowej i wzajemnym wsparciem poprzez modlitwę, zawierzając Jezusowi nas samych i nasze rodziny.

8. Solenizantom i jubilatom nadchodzących dni życzymy pokoju serc oraz Bożej opieki na codziennych drogach życia.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg