Ogłoszenia- 06.09.2020

XXIII Niedziela Zwykła

1. Dziś Mszą św. o godz. 11.00 w czasie której poświęcimy przybory szkolne dla dzieci, rozpoczniemy II Festyn dla Życia i Rodziny na zakończenie wakacji. Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12.00 na dużej sali parafialnej  przedstawienie dla dzieci w wykonaniu Teatrzyku Pierwszego Kontaktu z Lublina. Po przedstawieniu na placu parafialnym rozpoczną się gry i zabawy dla dzieci i rodzin oraz inne atrakcje m.in. wata cukrowa, wyroby pszczelarskie czy możliwość skorzystania z grilla. O godz. 14.00 będzie prezentacja mundurów i broni z czasu Bitwy Warszawskiej 1920r. Całość spotkania zakończy o godz. 15.00 występ zespołu ludowego Guzowianki. Zapraszamy!
  2. Jutro po Mszy św. wieczorowej o godz. 18.45 spotkanie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd w sobotę o godz. 5.00.
  3. W najbliższą niedzielę o godz. 12.00 - I komunia św. W związku z tym, bardzo prosimy osoby, które zamawiały Mszę św. na niedzielę 13 września o sprawdzenie intencji, które zostały z godz. 12.15 przesunięte na inne godziny. Intencje wywieszone są w gablotce przed kościołem. Prosimy również, by na Mszy św. komunijnej była obecna tylko rodzina i zaproszeni goście.
  4. Próba dzieci przed I komunią św. w poniedziałek i czwartek o godz. 16.00. Spowiedź dla dzieci komunijnych i ich bliskich w sobotę o godz. 9.00.
  5. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom Sienkiewicza 32 i złożoną ofiarę. W sobotę od godz. 11.00 o pomoc w sprzątaniu i dekorację kościoła prosimy rodziców dzieci komunijnych.
  6. Dzieci i młodzież, należących do różnych grup i wspólnot naszej parafii (ministrantów, scholi, oazy) zapraszamy na Mszę św. inaugurującą nowy rok formacyjny w najbliższy piątek na godz. 18.00. Zapraszamy również dzieci i młodzież, która chce się włączyć od tego roku szkolnego w różne grupy naszej parafii.
  7. Od następnego poniedziałku chcemy również w naszej parafii zainaugurować dla dorosłych Krąg Biblijny w połączeniu z katechezą biblijną czy tematyczną, rozważaniem Pisma Świętego. Spotkania te będą odbywały się w poniedziałki w dolnym kościele o godz. 19.00. Bliższe informacje podamy za tydzień.
  8. W czasie tegorocznej wizyty duszpasterskiej mówiliśmy o powołaniu Rady Parafialnej, która jest głosem doradczym i pomocniczym przy podejmowaniu duszpasterskich i materialnych spraw w naszej parafii. Czas pandemii oddalił jej powołanie. Chcemy jednak kontynuować to dzieło. Pierwszym krokiem jest zgłoszenie kandydatów. Można to uczynić osobiście w kancelarii lub wrzucić kartę z imieniem i nazwiskiem oraz adresem kandydata do naszej urny, która mieści się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Spośród zgłoszonych kandydatów, będzie później dokonywany wybór. Zgłoszenia kandydatów dokonujemy do niedzieli 20 września.
  9. Tym, którzy przeżywają swoje jubileusze, imieniny czy urodziny, życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia i pogody ducha na każdy dzień. Chcemy również zaprosić wszystkich na Mszę św. w intencji ks. Jacka w najbliższy piątek na godz. 18.00. W dniu Jego imienin chcemy prosić dla Niego o potrzebne łaski, dary Ducha Św., i radość życia kapłańskiego i osobistego.
  10.  Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego.