Ogłoszenia- 23.08.2020

XXI Niedziela Zwykła – 23 sierpnia 2020 r.

1. Przed nami ostatni tydzień sierpnia – dla wielu ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy.
  1. Każdego dnia zapraszamy do modlitwy indywidualnej w naszej kaplicy adoracji w godz. 7.00 – 19.00. Jest też tam możliwość skorzystania z pomocy duszpasterskich takich jak Pismo Święte, modlitewniki, brewiarz…, które znajdują się w kościele dolnym na stoliku przy konfesjonale.
  2. W środę Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej – Msze św. o godz. 6.30, 9.30 i 19.00.
  1. Próba dzieci przed I komunią św. w poniedziałek i środę o godz. 16.00
  1. Zapraszamy wraz z Legionem Maryi na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w dn. 12 września (sobota), koszt 50zł. Zapisy wraz z wpłatą do 1 września.
  1. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom Sienkiewicza 14 i złożoną ofiarę. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy wierzące rodziny z bloku Sienkiewicza 24.
  1. W przyszłą niedzielę 30 sierpnia na Mszy św. o godz. 12.15 będziemy chcieli dziękować za tegoroczne zbiory rolników, sadowników, ogrodników. Już dzień wcześniej tj. 29 sierpnia prosimy o przyniesienie dożynkowego wieńca oraz symbolicznego kosza z owocami i warzywami. Tradycyjnie o przygotowanie tego dnia dziękczynienia prosimy mieszkańców Januszna, już dziś dziękując im za zaangażowanie.
  1. W najbliższym czasie: 1 września (wtorek) o godz. 8.00 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego, na którą zapraszamy Dyrekcję, Nauczycieli, Uczniów Przedszkoli, Szkoły Podstawowej nr 5 i Liceum Ogólnokształcącego. Natomiast 6 września w niedzielę Mszą św. o godz. 11.00 z poświęceniem przyborów szkolnych dla uczniów, rozpoczniemy II Festyn Parafialny dla Życia i Rodziny.
  1. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego.

10. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy, aby dobry Bóg czuwał nad Wami każdego dnia. Również dziś chcemy podziękować za ten czas praktyki duszpasterskiej przygotowującej do święceń kapłańskich  ks. Dk. Karolowi, którego ks. Biskup przeniósł na dalszy etap praktyk diakońskich do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie - polecamy Go opiece Bożej Opatrzności, niech Maryja prowadzi Go na drodze przygotowania do kapłaństwa.