Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
*** LIPIEC I SIERPIEŃ O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Ogłoszenia- 09.08.2020

XIX Niedziela Zwykła

1.Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę. Powierzajmy je Bożej Opatrzności przez ręce naszej niebieskiej Matki – Pani Jasnogórskiej, do której w tych sierpniowych dniach kierujemy nasze kroki i duchowo towarzyszymy pielgrzymującym na Jasną Górę.

2. W najbliższy czwartek 13 sierpnia zakończenie Duchowej Pielgrzymki. Tego dnia na zakończenie modlitwy różańcowej procesja fatimska wokół kościoła.

3. W sobotę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Tego dnia naszą modlitewną pamięcią obejmujemy także doniosłe wydarzenie w naszej narodowej historii dokładnie sprzed stu lat: tzw. cud nad Wisłą, kiedy to nasze wojska oparły się przeważającej sile wojsk bolszewickich w 1920 roku. „Cud nad Wisłą” uważa się za zwrotny punkt w historii XX-wiecznej Europy, gdyż powstrzymał „czerwoną inwazję” na Zachód i pozwolił uniknąć kolejnego rozbioru Polski. Msze Święte w Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P jak w każdą niedzielę.

4. Od jutra w godzinach kancelaryjnych można rezerwować intencje mszalne na 2021r. Pamiętajmy zwłaszcza o jubileuszach, imieninach, rocznicach – dlatego od stycznia Msze św. niedzielne o godz. 9.30, 11.00 i 12.15 będą wyłącznie za żywych, tak by umożliwić przeżywanie tych ważnych uroczystości rodzinnych na Mszy świętej dziękczynnej.

5. W dniu 13 sierpnia (czwartek) zapraszamy do dużej sali parafialnej (wejście od Alei Królewskiej) po odbiór strojów komunijnych – na godz. 16.00 chłopcy, na godz. 16.30 dziewczynki.

6. W imieniu Konferencji Episkopatu Polski przypominamy o obowiązku zasłaniania nosa i ust oraz dezynfekcji rąk przez wszystkich uczestników liturgii.

7. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci komunijnych 16 sierpnia (niedziela) po Mszy św. o godz. 11.00.

8. Za tydzień III niedziela miesiąca – taca gospodarcza.

9. Komitet Inicjatywy Ustawodawczej zaprasza nas do złożenia podpisu pod projektem obywatelskim: „Tak dla rodziny, nie dla gender”. Będzie to można uczynić w przyszłą niedzielę przed kościołem.

10. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy, aby dobry Bóg czuwał nad Wami każdego dnia. Wszystkich polecamy opiece Bożej Opatrzności, niech każde spotkanie z Chrystusem na Mszy św., indywidualnej adoracji modlitwie będzie tym co ożywia naszą wiarę, umacnia miłość i nadzieję.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg