***SIERPIEŃ I LIPIEC O GODZ. 18.30

Ogłoszenia- 05.07.2020

1. Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.

Zapraszamy na Nieszpory dziś o godz. 18.30, oraz w dni powszednie w kaplicy Matki Bożej na modlitwę różańcową w intencji ojczyzny.

1. Od 29 czerwca w naszej parafii mamy możliwość podjęcia indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu w utworzonej kaplicy adoracji, która mieści się w dolnym kościele. Do kaplicy zostały zakupione dębowe ławki, zmienił się wygląd prezbiterium, miejsca do wystawienia Najświętszego Sakramentu wraz ze specjalny zabezpieczeniem na nową monstrancję i zabezpieczeniem w postaci monitoringu. Całość wykonanych do tej pory prac to blisko 60tys. Zostało nam do spłacenia nieco ponad 15tys. Dziękujemy więc wszystkim, którzy materialnie włączyli się w to dzieło, które zostało wykonane z inicjatywy Was Parafian, potrzeby Waszego serca – i za to, że ta kaplica nie jest pusta w ciągu dnia. Wszystkim dotychczasowym i przyszłym ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać! Jednocześnie zapraszamy dziś po Mszy św. jak i każdego dnia w godz. 7.00-19.00 do nawiedzenia tego miejsca i osobistej modlitwy.
  2. Od tego tygodnia wyłącznie na naszej stronie parafialnej parafiapionki.pl w specjalnie utworzonej zakładce mamy transmisje z kaplicy adoracji, a także w zakładce „transmisja live”, prowadzona jest transmisja Mszy św. niedzielnej o godz. 9.30.
  3. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom Popiełuszki 1. Na najbliższą sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy mieszkańców bloku Popiełuszki 2.
  4. Na czas wakacji polecamy lekturę Gościa Niedzielnego.
  5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia i wszystkim odpoczywającym na wakacjach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.