Ogłoszenia- 28.06.2020

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W lipcu w dni powszednie 30min przed Mszą wieczorową różaniec.
  2. Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni oraz papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Msze św. o godz. 6.30, 9.30 i 18.00. Nabożeństwo czerwcowe w dniu jutrzejszym o godz. 17.30.
  3. W piątek ks. Bp. Henryk Tomasik poświecił monstrancję do naszej kaplicy adoracji w dolnym kościele. Jutro Mszą św. o godz. 9.30 sprawowaną w dolnym kościele zainaugurujemy codzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Od tego momentu będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu każdego dnia w godz. 7.00-19.00. Za wszystkich ofiarodawców, którzy materialnie wsparli to dzieło będziemy się modlić w najbliższą środę na Mszy św. o godz. 19.00.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek pragniemy wynagradzać Panu Jezusowi za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź w I piątek miesiąca od godz. 18.30. Tym, którzy odprawiają 9 pierwszych piątków miesiąca, przypominamy, że istotą tego nabożeństwa jest przyjęcie w tym dniu komunii św., natomiast u spowiedzi można być wcześniej. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 19.00, a po niej adoracja do godz. 21.00 w dolnym kościele.
  5. Spowiedź w domach chorych w czwartek i piątek od godz. 8.30.
  6. W czasie wakacji od 1 lipca do 31 sierpnia zmienia się układ Mszy św. i otwarcia kancelarii:

-Msze św. w dni powszednie o godz. 6.30 (w dolnym kościele) i 19.00 (w górnym kościele)

-Msze św. w niedzielę (tylko w górnym kościele): 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.15 i 19.00.

-Kancelaria będzie czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godz. 7.00-7.45 oraz 17.00-18.00.

-każdego dnia zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele
w godz. 7.00-19.00 .

1. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu i dekoracji kościoła bierzmowanej młodzieży i ich rodzicom. Na najbliższą sobotę o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców bloku Popiełuszki 1.
  2. W wakacje przy naszej parafii będzie organizowana oaza wakacyjna w dniach 30.06-9.07 dla osób od VI klasy. Rozpoczęcie spotkań we wtorek o godz. 11.00.
  3. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pionkach informuje, że posiada tzw. „opaski życia”. Są to specjalne opaski telemedyczne z przyciskiem S.O.S, dzięki którym
    w nagłych sytuacjach osoby będą mogły uzyskać niezbędną pomoc medyczną. Osoby zainteresowane przystąpieniem do projektu proszone są o zgłaszanie się do MOPS-u pokój 12 lub do pracowników socjalnych w celu wypełnienia niezbędnych formularzy.

9. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy, aby dobry Bóg czuwał nad Wami każdego dnia, a rozpoczynającym wakacje, by każdy dzień przeżywali w bliskości z Jezusem nie zapominając o modlitwie i niedzielnej Mszy św.