Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
*** LIPIEC I SIERPIEŃ O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Ogłoszenia- 21.06.2020

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 

 1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziś nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30, a w dni powszednie o godz. 18.30.
 2. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
 3. Próby przed sakramentem bierzmowania: w poniedziałek o godz. 19.00 oraz w czwartek o godz. 16.00. Sakrament spowiedzi dla kandydatów do bierzmowania, świadków i ich bliskich w najbliższą środę o godz. 19.00.
 4. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Zapraszamy wszystkich uczniów, dyrekcje i nauczycieli na Mszę św. dziękczynną za miniony rok szkolny i katechetyczny w najbliższy piątek na godz. 16.00. W czasie tej Mszy św. uczniowie klas VIII na zakończenie swojej edukacji w Szkole Podstawowej i po przebyciu właściwego przygotowania przyjmą sakrament bierzmowania.
 5. W najbliższy piątek podczas Mszy św. o godz. 16.00 ks. Biskup Henryk Tomasik pobłogosławi monstrancję, która będzie używana w kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym dolnym kościele. Jeżeli się uda do tego czasu wszystko przygotować, to również w tym tygodniu dokonamy otwarcia tej kaplicy, dlatego bardzo proszę o pomoc w porządkowaniu dolnego kościoła w najbliższy wtorek od godz. 16.00. Tym samym dziękujemy wszystkim za dzisiejsze ofiary tacy gospodarczej oraz wszystkim indywidualnym dotychczasowym i przyszłym ofiarodawcom za materialne i duchowe wsparcie tego dzieła. Bóg zapłać!
 6. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła parafianom z Alei Lipowych 28 i 30. Na najbliższy czwartek o posprzątanie i dekorację kościoła prosimy przygotowujących się do bierzmowania i ich rodziców.
 7. W wakacje przy naszej parafii będzie organizowana oaza wakacyjna w dniach 30.06-9.07 dla osób od VI klasy. Program będzie przystosowany do wieku uczestników, gdzie przy opiece i prowadzeniu przez animatorów będzie czas na modlitwę, zabawę, spotkania tematyczne i wzajemną integrację. Chętnych prosimy o zgłaszanie do najbliższej środy.
 8. Planowana pielgrzymka do Fatimy odbędzie się w dn. 17-24 kwietnia 2021r. Osoby te prosimy o zgłoszenie się do kancelarii celem podpisania nowej umowy. Są jeszcze miejsca wolne na tę pielgrzymkę.
 9. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy, aby dobry Bóg czuwał nad nimi każdego dnia. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas wszystkich na drodze prowadzącej ku świętości.
 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • plus2.jpg