Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00

Dni powszednie:

6.30, 17.00, 18.00

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 17.00, 18.00

Nabożeństwa okresowe: 17.30
Nabożeństwa w Wielkim Poście:

Droga krzyżowa dla dzieci - 17.30;

Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych - 18.30;

Gorzkie żale: 17.15

 

Kancelaria Parafialna czynna: 

poniedziałek, wtorek, czwartek i piatek w godz. 7.00-7.45

oraz 18.30-19.001 2 facebook download png

Ogłoszenia-14.06.2020

XI NIEDZIELA ZWYKŁA 

 1. Trwa oktawa Bożego Ciała. W dni powszednie o godz. 18.00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Prosimy o pomoc w organizacji procesji: wzięcie baldachimu, chorągwi, różańca, świec, zapraszamy dzieci do sypania kwiatów. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała na Mszy św. o godz. 18.00 pobłogosławimy wianki splecione z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych i prosimy Boga, aby swoją opieką otaczał pola, łąki i lasy, strzegł ich przed zniszczeniem oraz pozwolił im wydać obfite owoce dla naszego dobra.
 2. W piątek, 19 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Msze św. o godz. 6.30, 9.30 i 18.00. W piątek nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30.
 3. W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy w tym dniu szczególnie na Mszę św. o godz. 18.00.
 4. Przypominamy, że nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Pana Jezusa w niedzielę i uroczystości o godz. 17.30, w dni powszednie o godz. 18.30.
 5. Sakrament bierzmowania 26 czerwca o godz. 16.00. Próba w czwartek o godz. 19.15.
 6. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Fatimy, informujemy, że nowy termin to 17-24 kwietnia 2021r. Osoby te prosimy o zgłoszenie się do kancelarii celem podpisania nowej umowy. Są jeszcze miejsca wolne na tę pielgrzymkę.
 7. W wakacje przy naszej parafii będzie organizowana oaza wakacyjna w dniach 30.06-9.07 dla osób od VI klasy. Program będzie przystosowany do wieku uczestników, gdzie przy opiece i prowadzeniu przez animatorów będzie czas na modlitwę, zabawę, spotkania tematyczne, a przede wszystkim wzajemną integrację. Osoby chętne prosimy o zgłaszanie do przyszłej niedzieli. Koszt 120zł.
 8. Dziękujemy rodzicom dzieci kl. IV przeżywających rocznice komunii św. za dekorację i pomoc w sprzątaniu kościoła oraz złożoną ofiarę. Dziękujemy też tym, którzy w ostatnim czasie włączyli się w porządkowanie terenu przy kościele. Na najbliższą sobotę na godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy wierzące rodziny z Alei Lipowych 28 i 30.
 9. Dziękujemy p. Wacławie Jarzyńskiej i p. Zofii Modelewskiej za zakup monstrancji do powstającej kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym dolnym kościele. W kaplicy została już zamontowana zabudowa na monstrancje, zamówiliśmy lichtarze i świece, w dużej części zostały już przywiezione ławki, które powoli spłacamy, ale trochę rzeczy jeszcze przed nami do wykonania. Dziękuję wszystkim dotychczasowym ofiarodawcom na ten cel. Za tydzień III niedziela miesiąca – niedziela gospodarcza – chcemy ofiary z przyszłej niedzieli składane na tace czy w kopertach przeznaczyć na dokończenie tego dzieła, by z końcem czerwca móc już tam się modlić. Tym bardziej wszystkim składamy serdecznie Bóg zapłać!
 10. Zachęcamy do zakupy Gościa Niedzielnego.
 11. Zapowiedzi przedślubne od tej niedzieli są wywieszane w gablotce przed kościołem.
 12.  Niech Boże błogosławieństwo będzie umocnieniem dla wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia, by pokój i radość gościł w Waszych sercach.