Ogłoszenia- 11.06.2020

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

-Boże Ciało-

1. Dziś wielbimy Boga za sakramentalną obecność Pana Jezusa w Eucharystii. Słowa Chrystusa Pana, że zostanie z nami aż do skończenia świata, mają znaczenie nie tylko symboliczne. W Eucharystii Chrystus obecny jest realnie i prawdziwie wraz ze swoim Ciałem, Krwią, Duszą i Bóstwem. Najpiękniejszym uczczeniem Boga jest uczestnictwo we Mszy Świętej i przyjęcie Komunii św. Pamiętajmy, że Chrystus chce być obecny w naszym życiu osobistym, rodzinnym, zawodowym, społecznym i narodowym nie tylko od święta, ale przede wszystkim na co dzień.
  2. Dziś Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 12.15 i 18.00 (nie ma Mszy o godz. 11.00). Po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszymy z procesją wokół kościoła, której będzie towarzyszyła specjalna modlitwa. Zakończymy naszą procesję w kościele adoracją Najświętszego Sakramentu, która będzie drugą częścią dzisiejszej procesji, w czasie której chcemy dziękować Panu Jezusowi za Jego obecność w darze eucharystii.  Adoracja potrwa do godz. 12.10, a po niej Msza św. o godz. 12.15.
  3. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą odbywały się codziennie przez całą tzw. oktawę Bożego Ciała na zakończenie nabożeństwa czerwcowego. Przypominamy, że nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 18.30, w niedzielę i uroczystości o godz. 17.30. Tak jak w sam dzień Bożego Ciała, tak i przez całą oktawę prosimy o pomoc w organizacji procesji wzięcie baldachimu, chorągwi, różańca, świec, zapraszamy dzieci do sypania kwiatów.
  4. W sobotę przypada 13 dzień miesiąca, po modlitwie i adoracji przy figurze Matki Bożej, którą rozpoczniemy po nabożeństwie czerwcowym zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie na godz. 20.00 – tj. różaniec i procesję fatimska wokół kościoła. Na procesję prosimy przynieść świece.
  5. Dziękujemy rodzicom dzieci kl. IV przeżywających rocznice komunii św. za dekorację i pomoc w sprzątaniu kościoła. Dziękujemy też i tym, którzy w ostatnim czasie włączyli się w porządkowanie terenu przy kościele – wszystkim  składamy serdeczne Bóg zapłać! Na najbliższą sobotę na godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy wierzące rodziny z Alei Lipowych 24 i 26.
  6.  Chrystus Pan wzywa do przyznania się do Niego wobec ludzi. Pamiętajmy, że świat potrzebuje dziś bardziej świadków niż nauczycieli, a my jako chrześcijanie mamy być światłem w pielgrzymce wiary. Niech w tym umacnia nas Boże błogosławieństwo.