Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
*** LIPIEC I SIERPIEŃ O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Ogłoszenia- 11.06.2020

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa 

-Boże Ciało-

 1. Dziś wielbimy Boga za sakramentalną obecność Pana Jezusa w Eucharystii. Słowa Chrystusa Pana, że zostanie z nami aż do skończenia świata, mają znaczenie nie tylko symboliczne. W Eucharystii Chrystus obecny jest realnie i prawdziwie wraz ze swoim Ciałem, Krwią, Duszą i Bóstwem. Najpiękniejszym uczczeniem Boga jest uczestnictwo we Mszy Świętej i przyjęcie Komunii św. Pamiętajmy, że Chrystus chce być obecny w naszym życiu osobistym, rodzinnym, zawodowym, społecznym i narodowym nie tylko od święta, ale przede wszystkim na co dzień.
 2. Dziś Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 12.15 i 18.00 (nie ma Mszy o godz. 11.00). Po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszymy z procesją wokół kościoła, której będzie towarzyszyła specjalna modlitwa. Zakończymy naszą procesję w kościele adoracją Najświętszego Sakramentu, która będzie drugą częścią dzisiejszej procesji, w czasie której chcemy dziękować Panu Jezusowi za Jego obecność w darze eucharystii.  Adoracja potrwa do godz. 12.10, a po niej Msza św. o godz. 12.15.
 3. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą odbywały się codziennie przez całą tzw. oktawę Bożego Ciała na zakończenie nabożeństwa czerwcowego. Przypominamy, że nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 18.30, w niedzielę i uroczystości o godz. 17.30. Tak jak w sam dzień Bożego Ciała, tak i przez całą oktawę prosimy o pomoc w organizacji procesji wzięcie baldachimu, chorągwi, różańca, świec, zapraszamy dzieci do sypania kwiatów.
 4. W sobotę przypada 13 dzień miesiąca, po modlitwie i adoracji przy figurze Matki Bożej, którą rozpoczniemy po nabożeństwie czerwcowym zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie na godz. 20.00 – tj. różaniec i procesję fatimska wokół kościoła. Na procesję prosimy przynieść świece.
 5. Dziękujemy rodzicom dzieci kl. IV przeżywających rocznice komunii św. za dekorację i pomoc w sprzątaniu kościoła. Dziękujemy też i tym, którzy w ostatnim czasie włączyli się w porządkowanie terenu przy kościele – wszystkim  składamy serdeczne Bóg zapłać! Na najbliższą sobotę na godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy wierzące rodziny z Alei Lipowych 24 i 26.
 6.  Chrystus Pan wzywa do przyznania się do Niego wobec ludzi. Pamiętajmy, że świat potrzebuje dziś bardziej świadków niż nauczycieli, a my jako chrześcijanie mamy być światłem w pielgrzymce wiary. Niech w tym umacnia nas Boże błogosławieństwo.
 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • plus2.jpg