Ogłoszenia-07.06.2020

Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej warto zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.
  2. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii i prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 12.15 i 18.00 (nie ma Mszy o godz. 11.00). Czas, który przeżywamy nie tylko w Polsce ale i na całym świecie nakłada pewne ograniczenia sanitarno-epidemiologiczne, dlatego procesja eucharystyczna będzie wyglądała w tym roku inaczej. Po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszymy z procesją wokół kościoła, której będzie towarzyszyła specjalna modlitwa. Zakończymy naszą procesję w kościele adoracją Najświętszego Sakramentu, która będzie częścią tego nabożeństwa, dziękując Panu Jezusowi za Jego obecność w darze eucharystii.  Adoracja potrwa do Mszy św. do godz. 12.15. Pamiętajmy, że w tym dniu najważniejszy jest udział we Mszy św.
  3. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą odbywały się codziennie przez całą tzw. oktawę Bożego Ciała na zakończenie nabożeństwa czerwcowego. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 18.30, w niedzielę i uroczystości o godz. 17.30. W sam dzień Bożego Ciała jak i przez całą oktawę prosimy o pomoc w organizacji procesji wzięcie baldachimu, chorągwi, różańca, świec, zapraszamy dzieci do sypania kwiatów.
  4. W sobotę przypada 13 dzień miesiąca, po adoracji, którą rozpoczniemy po nabożeństwie czerwcowym zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie na godz. 20.00
  5. Rocznica komunii św. – oczywiście nie pod rygorem przymusu – w czwartek na Mszy św. o godz. 9.30. W środę o godz. 16.15 próba dla dzieci rocznicowych, i tego dnia w czasie Mszy św. o godz. 17.30 i 18.00 możliwość spowiedzi dla tych dzieci i ich bliskich. O pomoc w sprzątaniu i dekoracji kościoła przed Bożym Ciałem prosimy rodziców dzieci rocznicowych w środę od godz. 19.00.
  6. Sakrament bierzmowania 26 czerwca. Próba w piątek 12 czerwca o godz. 19.15.
  7. 14 czerwca o godz. 12.15 zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej w intencji Księdza Proboszcza Mariusza Wincewicza, który świętuje jubileusz dwudziestolecia życia kapłańskiego!
  8. Dziękujemy mieszkańcom Al. Lipowych 21 i 22 za pomoc w sprzątaniu kościoła i złożoną ofiarę. Na najbliższą sobotę na godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy wierzące rodziny z Alei Lipowych 24 i 26.
  1. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Fatimy, która miała się odbyć
    w tym roku w maju, informujemy, że nowy termin to 17-24 kwietnia 2021r.
    Osoby te prosimy o zgłoszenie się od następnego tygodnia do kancelarii celem podpisania nowej umowy. Jednocześnie informujemy, że koszt pielgrzymki pozostaje bez zmian. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych.
  2. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego – tam m.in. rozważania do duchowego przeżycia Bożego Ciała.

11. Solenizantom i jubilatom nadchodzących dni życzymy pokoju serc oraz Bożej opieki na codziennych drogach życia.