Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00

Dni powszednie:

6.30, 17.00, 18.00

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 17.00, 18.00

Nabożeństwa okresowe: 17.30
Nabożeństwa w Wielkim Poście:

Droga krzyżowa dla dzieci - 17.30;

Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych - 18.30;

Gorzkie żale: 17.15

 

Kancelaria Parafialna czynna: 

poniedziałek, wtorek, czwartek i piatek w godz. 7.00-7.45

oraz 18.30-19.001 2 facebook download png

Ogłoszenia- 31.05.2020

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 

 1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Jutro, w poniedziałek - tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt - obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 9.30 i 18.00.
 2. Jutro też obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka - zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami na Mszę św. o godz. 18.00 i nabożeństwo, aby wspólnie modlić się o dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost.
 3. Dziś kończy się miesiąc maj – ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 17.30 w czasie którego będziemy się modlić za tych, którzy tu w świątyni bądź przez internet łączyli się z nami przez cały maj na adoracji Najświętszego Sakramentu i w modlitwie różańcowej. Dziękujemy też poszczególnym grupom i wspólnotom naszej parafii, które w tym czasie zamiast swoich spotkań formacyjnych trwały i prowadziły wieczorne adoracje. Wyrażamy też wdzięczność za inicjatywę i włączenie się w tworzenie kaplicy dziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele – obecnie w realizacji są ławki, monitoring i zabudowa na monstrancję, by bezpiecznie za szybą móc umieścić Najświętszy Sakrament. Dlatego dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się materialnie w to dzieło i tym, którzy będą chcieli to uczynić. Bóg zapłać!
 4. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedzielę o godz. 17.30 będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.
 5. Od wczoraj zostały zniesione ograniczenia co do ilości osób uczestniczących w kościele na Mszy i nabożeństwach. Pamiętajmy jednak o zachowaniu wymagań sanitarnych. Zapraszamy również grupy dorosłych, młodzieży i dzieci – te osoby, które będą chciały – na swoje cotygodniowe spotkania formacyjne.
 6. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – będziemy w tym roku w całym kościele przeżywać bez procesji ulicami parafii. O ile nie ma ograniczeń dotyczących uczestnictwa wiernych w świątyni, tak są wytyczne państwowo-sanitarne mówiące, że poza budynkami kultu mogą być tylko zgromadzenia do 150osób. Dlatego po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszymy w procesji ale wokół kościoła, a następnie podejmiemy dziękczynną adorację. Pamiętajmy, że  najważniejszy jest udział we Mszy Świętej.
 7. Dekret odwołania dyspensy:

„Kościół żyje dzięki Eucharystii. Ta prawda wyraża nie tylko codzienne doświadczenie wiary, ale zawiera w sobie istotę tajemnicy Kościoła (Ecclesia de Eucharistia, 1) – uczył nas Św. Jan Paweł II. Ofiara eucharystyczna jest bowiem „źródłem i zarazem szczytem całego życia chrześcijańskiego” (LG,11). Tak brzmi niezmienne nauczanie Kościoła.

Uwzględniając aktualne decyzje władz państwowych, stosownie do wskazań Przewodniczącego Konferencji Episkopatu zawartych w Komunikacie z dnia 27 maja 2020 roku – odwołuję dyspensę dotyczącą zwolnienia z obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej.

Udział w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej jest wyrazem naszej wdzięczności wobec Jezusa Chrystusa za całe dzieło zbawienia świata. Jest także wyznaniem naszej wiary i wierności Chrystusowi.

Drodzy Siostry i Bracia! Do uroczystości Trójcy Świętej, do 7 czerwca trwa okres wielkanocnej spowiedzi i Komunii Świętej. Zapraszam do tego ważnego wyznania wiary i wierności Chrystusowi przez wypełnienie obowiązku spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.

Drodzy Rodzice! Pomóżmy dzieciom i młodzieży w wypełnieniu obowiązku spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. Wsłuchajmy się w informacje podawane przez naszych Duszpasterzy dotyczące obecności kapłanów w konfesjonale.

W tym czasie doświadczenia prawdy mówiącej o tym, że człowiek nie jest wszechmocny – konieczne jest nasze pogłębienie wiary i kontaktu z Chrystusem, który żyje i czeka na każdego z nas.

Niech Pan Bóg błogosławi wszystkim na drodze wyznawania wiary i realizowania odnowy duchowej.

X Henryk Tomasik

Biskup Radomski

Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty w czasie Mszy św.
i nabożeństwa czerwcowego.

 1. Spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w najbliższą środę o godz. 19.00 w kościele.  Sakrament bierzmowania 26 czerwca.
 2. Dzieciom kl. IV chcemy umożliwić przeżycie rocznicy komunii św. – oczywiście nie pod rygorem przymusu – dlatego zapraszamy rodziców tych dzieci na spotkanie organizacyjne jutro na godz. 19.00 do kościoła.
 3. Od jutra na naszej stronie internetowej będziemy prowadzili transmisje Mszy i nabożeństw: w dni powszednie o godz. 18.00 i po niej nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, natomiast w niedzielę będzie transmitowana Msza św. o godz. 9.30 i 18.00 oraz nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z posługą duszpasterską do chorych ksiądz uda się w czwartek i piątek od godz. 8.30. Pierwszy piątek jest dniem Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata - okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. W pierwszą sobotę Msza Święta o godz. 18.00, a po niej pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej i adoracja do godz. 21.00. W sobotę przypada też 10.rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego będziemy prosili o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.
 5. Na najbliższą sobotę na godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy wierzące rodziny z Alei Lipowych 21 i 22.
 6. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego.

14. Tym, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.