Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
***SIERPIEŃ I LIPIEC O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Ogłoszenia- 24.05.2020

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego  

 1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela.
 2. Maryja po wniebowstąpieniu Chrystusa z Apostołami trwała na modlitwie w oczekiwaniu na Ducha Pocieszyciela. Dlatego właśnie do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że Maryja jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci. Zapraszamy do udziału 
 3. w nabożeństwach majowych ku czci Matki Bożej połączonych z nowenną przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego – dziś o godz. 17.30, a w dni powszednie o godz. 18.30. To już ostatni tydzień nabożeństw majowych, a także naszych wieczornych adoracji, które kończymy o godz. 21.00. W tym tygodniu adoracje prowadzone:

-w poniedziałek od godz. 19.30 wraz z Rycerzami Kolumba zapraszamy na nabożeństwo Drogi Światła zakończone modlitwą różańcową .

-we wtorek w Dzień Matki ze Wspólnotą Duchowych Niewolników Maryi będziemy dziękować za dar Maryi Matki i modlić za nasze mamy prosząc o potrzebne łaski
w ich codziennym życiu.

-w środę od godz. 19.30 adorację i różaniec prowadzą Kółka Żywego Różańca.

-w czwartek adoracja prowadzona przez Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym.

-w piątek od godz. 19.30 adoracja młodzieży i służby liturgicznej ołtarza.

 1. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 30 maja od godz. 19.45. zapraszamy na WIECZÓR CHWAŁY, uwielbienia Ducha Świętego, zakończony Mszą św. wigilii uroczystości Zesłania Ducha Świętego o godz. 21.00 w czasie, której będziemy modlić się o wylanie Ducha Świętego i w intencji wszystkich grup i wspólnot naszej parafii.
 2. W najbliższą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11.00 kandydaci na ministrantów zostaną włączeni do grona ministrantów i otrzymają stosowny strój. Zapraszamy rodziców i bliskich tych osób na tę uroczystość.
 3. Przypominamy, że w Niedzielę Trójcy Świętej tj. 7 czerwca kończy się okres Wielkanocy. Jest to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną.
 4. Na najbliższą sobotę na godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy wierzące rodziny z Alei Lipowych 18 i 20.
 5. Drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie Panu

W najbliższą sobotę, 30 maja, o godzinie 10.00, w katedrze radomskiej, 5 diakonów naszego seminarium przyjmie święcenia kapłańskie. Dziękujemy Bogu za dar nowych kapłanów dla naszej diecezji. Szczególną okazją do modlitwy o powołania kapłańskie jest Niedziela Dobrego Pasterza. W tym roku wypadła ona 3 maja i z powodu epidemii nie miała charakteru do jakiego przywykliśmy. Alumni nie pojechali, jak co roku, do poszczególnych parafii, aby dzielić się darem powołania. Również taca seminaryjna, tradycyjnie przeznaczona w tym dniu na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego, została przesunięta na późniejszy termin. Święcenia kapłańskie i Msze Święte prymicyjne przypominają nam o potrzebie modlitwy i wspierania kapłanów i kandydatów do kapłaństwa. Wyrazem tej troski będzie taca z najbliższej Niedzieli Zesłania Ducha Świętego, 31 maja, przeznaczona na nasze Wyższe Seminarium Duchowne. Już dzisiaj dziękujemy za przekazywane ofiary, i zapewniamy o modlitwie za naszych dobrodziejów.

Ks. Jarosław Wojtkun

Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu

 1. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego w cenie 6 zł,

9. Ofiarodawców i dobrodziejów naszej parafii jak też wszystkich parafian i sympatyków powierzamy opiece Matki Bożej, a tym, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • plus2.jpg