Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
***SIERPIEŃ I LIPIEC O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Ogłoszenia- 17.05.2020

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 

 1. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby to spotkanie z Chrystusem mogło przemienić nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzą się wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą ziemi, nadajemy właściwy sens naszej doczesności.
 2. W dzisiejszą niedzielę radujemy się 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając słowa: „Totus Tuus”. W tych intencjach będziemy modlić się jutro w sam dzień urodzin Papieża Polaka w czasie Mszy św. o godz. 18.00 oraz w czasie wieczornego spotkania o godz. 19.30, które będzie poświęcone osobie św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 3. Zachęcamy również do obejrzenia licznych programów emitowanych w TVP1 tak dziś jak i jutro, poświęconych osobie Jana Pawła II – ich zapowiedź znajdziemy w gablotce przed kościołem - jak też zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego.
 4. Przypominam, że w naszym kościele nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 17.30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. Również w dni powszednie od poniedziałku do soboty przez cały maj w godz. 19.00-21.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W tym tygodniu adoracje prowadzone:

-w poniedziałek od godz. 19.30 Wieczór Papieski

-wtorek od godz. 19.30 medytacja biblijna, zakończona modlitwą różańcową

-środa od godz. 19.30 adorację i różaniec prowadzi Róża Różańcowa Rodziców

-piątek od godz. 19.30 adoracja w intencji młodzieży prowadzona przez scholę

 1. Wydawanie darów przez Caritas z Banku Żywności w dn. 19-21 maja w godz. 8.00-14.00 przy ul. Piłsudskiego 25.
 2. Dziękujemy za pomoc w sprzataniu Kościoła i złożenie ofiary mieszkańcom Alei Lipowych 16. Na najbliższą sobotę na godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy wierzące rodziny z Alei Lipowych 17 i 19.
 3. W dzisiejszą niedzielę – niedzielę gospodarczą dziękujemy za wszelką troskę duszpasterską i materialną. Dziękujemy za ofiary przesyłane na konto bankowe parafii, także za ofiary składane na tacę, w kopertach oraz wszelkie prace dla parafii i ofiarowane modlitwy. Wyrażamy też wdzięczność za inicjatywę i włączenie się w tworzenie kaplicy dziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele, która będzie naszym wotum wdzięczności i przebłagania Boga w tym trudnym czasie jaki przychodzi nam przeżywać, by tam chwile niepewności i nasze życie powierzać Bogu – za wszelkie ofiary na ten cel już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać!
 4. Niech Boże błogosławieństwo będzie umocnieniem dla wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia, by pokój i radość gościła w Waszych sercach.
 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • plus2.jpg