Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00

Dni powszednie:

6.30, 17.00, 18.00

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 17.00, 18.00

Nabożeństwa okresowe: 17.30
Nabożeństwa w Wielkim Poście:

Droga krzyżowa dla dzieci - 17.30;

Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych - 18.30;

Gorzkie żale: 17.15

 

Kancelaria Parafialna czynna: 

poniedziałek, wtorek, czwartek i piatek w godz. 7.00-7.45

oraz 18.30-19.001 2 facebook download png

Ogłoszenia- 10.05.2020

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1. Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wciąż wskazując nam na swego Syna i uczy nas trwania przy Chrystusie w tej wspólnocie jaką jest Kościół.
  2. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Zapraszam na godz. 18.00 na Mszę św. ku czci Matki Bożej fatimskiej. Po Mszy św. adoracja przy figurze Matki Bożej, następnie o godz. 19.45 modlitwa śpiewem pieśni maryjnych i o godz. 20.15 Różaniec fatimski. Nie będzie procesji na zewnątrz kościoła, tylko wewnątrz z samą figurą Matki Bożej. 
  3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych - w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedzielę i uroczystości o godz. 17.30.
  4. Sakrament spowiedzi w czasie każdej Mszy św. i nabożeństwa majowego.
  5. Również w dni powszednie od poniedziałku do soboty przez cały maj w godz. 19.00-21.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Jest to najpierw czas na adorację w ciszy, następnie jest ona prowadzona przez różne osoby czy grupy, zakończona zazwyczaj modlitwą różańcową o godz. 20.30.

W tym tygodniu:

-poniedziałek od godz. 19.45 adoracja dzieci i w intencji dzieci, po niej różaniec

-wtorek od godz. 19.45 medytacja biblijna, zakończona modlitwą różańcową

-środa od godz. 19.45 zapraszamy na modlitwę śpiewem pieśni maryjnych, prowadzoną    
      przez naszego p.Organistę, a następnie o godz. 20.15 Nabożeństwo Fatimskie

-czwartek od godz. 19.45 adorację i różaniec prowadzi Róża Różańcowa Rodziców

-piątek od godz. 19.45 adoracja w intencji młodzieży prowadzona przez scholę

-sobota od godz. 19.45 adorację i różaniec poprowadzi Wspólnota Duchowych Niewolników Maryi „AD IESUM PER MARIAM”

       Zapraszamy do włączenia się w adorację w kościele czy przez internet.

  1. Dziękujemy tym, którzy w tym tygodniu gromadzili się w świątyni na adoracji. Jest to potwierdzenie inicjatywy parafian złożonej jeszcze przed wizytą duszpasterską tj. stworzenia w dolnym kościele dziennej kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu. Zostały już wtedy podjęte pierwsze kroki związane z zamówieniem ławek do dolnego kościoła czy projektowaniem nadbudowy nad tabernakulum, aby tam bezpiecznie umieścić monstrancje z Najświętszym Sakramentem. Część środków została zgromadzona przez uczestników odbywających się w listopadzie w naszej parafii 33 dniowych rekolekcji Wspólnoty Duchowych Niewolników Maryi oraz od osób indywidualnych. Nie rezygnujemy z tej inicjatywy, choć ze względu na obecną sytuację gospodarczą, prace zapewne przesuną się w czasie. Dlatego wszystkim, którzy wspierali i będą chcieli wesprzeć finansowo to dzieło już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać! Niech to będzie nasze wotum wdzięczności i przebłagania Boga w tym trudnym czasie jaki przychodzi nam przeżywać, gdzie chwile niepewności i nasze życie będziemy powierzać Bogu.
  2. Na najbliższą sobotę na godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy wierzące rodziny z Alei Lipowych 14 i 16.
  3. Wydawanie darów przez Caritas z Banku Żywności w dn. 19-21 maja w godz. 8-14 przy ul. Piłsudskiego 25.

Czcigodni Księża,

Drodzy Bracia i Siostry 

Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego skierowała do Przewodniczących Episkopatów całego świata prośbę, aby czwartek 14 maja br. uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa.

Do modlitwy w podanej intencji włączą się również - zgodnie z własną wiarą i tradycją - przedstawiciele rożnych religii, aby w ten sposób zjednoczyć całą ludzkość we wspólnym błaganiu o ustanie pandemii i przezwyciężenie jej konsekwencji.

Zapraszam serdecznie do podjęcia wyżej wymienionej inicjatywy.

X Henryk Tomasik

Biskup Radomski

 

  1. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego w cenie 6 zł, oraz bezpłatnie Dobre Nowiny.

11. Tym, którzy przeżywają swoje jubileusze, imieniny czy urodziny, życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia i pogody ducha na każdy dzień.