Ogłoszenia- 12.04.2020

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

1. W ramach oktawy Wielkanocy jutro przypada drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. jak w każdą niedzielę sprawowane są jednocześnie w górnym jak i dolnym kościele. Dodatkowo Msza św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.15 w dużej sali parafialnej /wejście od Alei Królewskiej/. Restrykcje co do ilości udziału osób zostały przedłużone do 19 kwietnia. Pozostańmy więc w naszych domach dla zdrowia i życia swojego i swoich bliskich. Niech we Mszy św. uczestniczą tylko 2 osoby z rodziny, która zamówiła intencje.
  2. Trwa nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do jej odmawiania w oktawie Wielkanocy na zakończenie Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00.
  3. Przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy – będziemy obchodzili jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta zainauguruje również Tydzień Miłosierdzia.
  4. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomagali w dekoracji naszego kościoła zwłaszcza Grobu Pańskiego, dziękuję za kwiaty i porządkowanie świątyni oraz sali parafialnej, za wszelkie ofiary składane na ten cel oraz na potrzeby i utrzymanie świątyni. Dziękujemy wszystkim, którzy upiększali liturgię całego Triduum Paschalnego, a w zasadzie trzeba powiedzieć, że pomagali w lepszym przeżyciu jej także za pośrednictwem internetu: ministrantom, p.Wacławowi i p.Piotrowi.
  5. Zachęcam do zakupu świątecznego numeru Gościa Niedzielnego, w cenie 6 zł.
  6. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem. Wszystkim Parafianom i Gościom, życzymy radosnych pełnych pokoju świat Wielkanocnych. Szczęść Boże!