Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
***SIERPIEŃ I LIPIEC O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Uroczystość Bożego Narodzenia

BOŻE NARODZENIE 2019
1. Dzisiejszą radością płynąca z tego wydarzenia że Bóg wkroczył w dzieje ludzkości że jest pośród nas dzielmy się w gronie rodzinnym, bliskich, znajomych. Jutro, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte w porządku niedzielnym.
2. W piątek, w święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, podczas Mszy Świętej tradycyjnie pobłogosławimy wino. 
3. Najbliższa Niedziela to Niedziela Świętej Rodziny. Będziemy modlić się za wszystkie rodziny naszej parafii, wszystkie małżeństwa by były Bogiem silne. W niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.15 odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskim. Zapraszam by na tych Mszach małżonkowie stali czy siedzieli blisko siebie, by wspólnie modlić się o dalsze łaski i błogosławieństwo dla Waszego małżeństwa.
4. Również w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy na Jasełka, które będą wystawiane na plebanii na dużej sali. 
5. Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc w dekoracji kościoła: ks. Danielowi oraz p. Karolinie i całej ekipie, ministrantom, młodzieży, p. Wacławowi za ich zaangażowanie, trud pracy i dekorację choinek i kościoła. Dziękuję za przygotowanie liturgii ministrantom, scholii, p. Piotrowi. Dziękuję także tym, którzy pomagali w sprzątaniu kościoła zwłaszcza KŻR. Na najbliższą sobotę na godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu proszę mieszkańców ul. Bohaterów Studzianek 23.
6. Od soboty 28 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Porządek tegorocznych odwiedzin jest dostępny na stronie internetowej i na tablicy ogłoszeń. Niech będzie to okazja do wspólnej modlitwy oraz rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby naszej parafii związane z dalszą częścią prac na wieży kościoła oraz odnowieniem dużej sali parafialnej. Myślimy też o wykorzystaniu i przystosowaniu dolnego kościoła, by zrobić tam kaplicę dziennej adoracji. Ale to sprawa przyszłościowa. Chciałbym, by ta troska o dobro duchowe, swoje zbawienie była zatroskaniem nas wszystkich poprzez liczniejszy udział w kościelnych grupach parafialnych dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Dlatego chcemy też i w czasie tej wizyty duszpasterskiej zaprosić Was do takiego zaangażowania, ale też prosić o pomoc by stworzyć Rade Parafialną, która będzie też pomocą i podpowiedzią w duszpasterskich i materialnych sprawach dotyczących naszej parafii. Chcemy by dzieła duszpasterskiej i materialne były troską nas wszystkich i byśmy wspólnie z tworzącymi Rade Parafialną mogli rozmawiać, co zmienić, zaproponować nowego w naszej parafii.    
7. Dzieci i młodzież, a zwłaszcza należących do grup parafialnych zapraszamy na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w najbliższą niedzielę 29 grudnia o godz 16.00 na dużej sali. 
8. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela w dn. 23-30 maja 2020r. Szczegóły w zakrystii lub kancelarii.
9. „Dziś narodził się nam Zbawiciel”. Przyszedł po to, aby przywrócić naszą więź z Panem Bogiem. Ta dobra nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję także w nasze serca, w czasie, kiedy tak wielu ludzi pogrążonych jest 
w nocy braku nadziei, zwątpienia i lęku o przyszłość. Pełni wiary i radości świętujemy ten szczególny czas Bożego Narodzenia. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Syn Boży. Niech Boża radość i miłość wypełniają kolejne dni naszego świętowania i całą naszą, nieraz trudną, codzienność.
 
  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg