Ogłoszenia-20.10.2019

XIX Niedziela Zwykła

1.„Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?” – pytanie wybrzmiewające w dzisiejszą niedzielę może znaleźć wiele odpowiedzi. Ostatecznie sprowadza się jednak do pytania o naszą duchową kondycję. Podejmujmy nieustannie trud gotowości na
spotkanie z Panem.
2.Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej. Gościmy w naszej wspólnocie ks. Grzegorza Kucharskiego, misjonarza ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby misji. Również po Mszy św. będziemy mogli zakupić kalendarze misyjne na 2020r.
3. W dniu dzisiejszym kończymy nasze Pionkowskie Dni Kultury Chrześcijańskiej –dziś po Mszy św. o godz. 11.00 dzieci zapraszamy na dużą salę na przedstawienie na podstawie bajki braci Grim „Grające Drzewko”, a o godz. 13.15 koncert Dar i tajemnica w wykonaniu Jerzego Zelnika, Roberta Grudnia i Georgija Agratiny.
4. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej i do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża.
5. W najbliższy czwartek należących do Kół Żywego Różańca oraz pragnących zasilić tą grupę poprzez wspólną modlitwę zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Dniu Modlitwy Żywego Różańca. Rozpoczęcie o godz. 16.00 adoracją Najświętszego Sakramentu wraz z odnowieniem przyrzeczenia trwania w Żywym Różańcu. Szczegółowy program w gablotce.
6. Zapraszamy na wieczór chwały i uwielbienia organizowany w naszej parafii w sobotę 26 października. Rozpoczęcie nabożeństwem różańcowym o godz. 17.30, o godz. 18.00 Msza z modlitwą o uzdrowienie i po niej wieczór uwielbienia.
7. Na stoliku mamy kartki na tzw. wypominki jednorazowe, które będziemy czytać w dn. 2-8 listopada. Wypominki roczne zapisujemy i przyjmujemy w kancelarii i zakrystii. Bardzo prosimy o sprawdzanie intencji mszalnych wywieszonych w gablotce: mogą z różnych powodów pojawić się błędy, dlatego warto zerknąć by coś sprostować czy dopisać tuż przed Mszą św. Ale też są sporadyczne sytuacje gdzie ktoś zarezerwował termin na Mszę, a nie przyszedł i nie poinformował, że zrezygnował.
8. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 troskę o świątynię przed liturgią przyszłej niedzieli powierzamy wierzącym rodzinom z ul. Adasia Guzala bl. 8 oraz domów prywatnych znajdujących się na tej ulicy.
9. Polecamy lekturę prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego, który poświęcony jest m.in. osobie ks. Jerzego Popiełuszki, którego wspomnienie liturgiczne obchodziliśmy w dniu wczorajszym.
10. Serdeczna życzenia kierujemy pod adresem jubilatów i solenizantów nowego tygodnia.