Ogłoszenia- 13.10.2019

XXVIII Niedziela Zwykła

1. Dziś rozpoczynamy nasze Pionkowskie Dni Kultury Chrześcijańskiej.Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12.15 zapraszamy na koncert zespoługóralskiego – Nuty góralskie z pielgrzymek Jana Pawła II do Polski. Na godz. 19.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie w intencji ojczyzny (prosimy o przyniesienie świec na procesję). Z tej racji nie ma dziś nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30. Od poniedziałku od godz. 16.00 w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej rozpoczną się warsztaty muzyczno-liturgiczne prowadzone przez p. Piotra Pałkę, których kulminacyjnym momentem będzie muzyczna obstawa Mszy św. i koncert w dn. 16 października. Dziś w zakrystii i jutro przed rozpoczęciem warsztatów będzie jeszcze możliwość zapisu na warsztaty. Kolejne punkty programu dni kultury:
-poniedziałek godz. 19.00 w kościele spektakl o św. Bracie Albercie Chmielowskim
-czwartek w sali parafialnej o godz. 19.00 koncert Łukasz „Wieczny” Wieczorek
-piątek w sali parafialnej o godz. 19.00 Wieczór Talentów w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr. 5
-sobota w sali parafialnej od godz. 14.00 warsztaty plastyczne dla dzieci, na godz. 16.00 zapraszamy małżonków i narzeczonych na spotkanie pt. Chrześcijańskie kierowanie płodnością. Sobotni wieczór zakończymy koncertem Małgorzaty Nowak, który rozpocznie się o godz. 18.30 i spotkaniem przy małym poczęstunku przygotowanym przez parafian i Rycerzy Kolumba. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 dzieci zapraszamy na duża salę na przedstawienie na podstawie bajki braci Grim „Grające Drzewko”. Dni Kultury Chrześcijańskiej zakończymy o godz. 13.15 koncertem Dar i tajemnica w wykonaniu Jerzego Zelnika i Roberta Grudnia. Szczegółowy plan na stronie internetowej, gablotce oraz na ulotkach, które są na stoliku.
2. W środę będziemy przeżywać parafialny dzień adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30-18.00. Zapraszamy by znaleźć chwilę czasu na osobistą modlitwę. W tym czasie też modlitwę będą prowadziły wyznaczone grupy naszej parafii. Msze w tym dniu: 6.30, 9.30 i 18.00. Nabożeństwo różańcowe w środę o godz. 17.00 a nie o 18.30.
3. Na stoliku mamy kartki na tzw. wypominki jednorazowe, które będziemy czytać w dn. 2-8 listopada. Wypominki roczne zapisujemy i przyjmujemy w kancelarii i zakrystii.
4. Dziękujemy za troskę o naszą świątynię mieszkańcom Asnyka 5. W waszej intencji i wszystkich ofiarodawców naszej parafii będziemy się modlić w środę na Mszy św. o godz. 18.00. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 troskę o świątynię przed liturgią przyszłej niedzieli powierzamy wierzącym rodzinom z ul. Adasia Guzala bl. 6A i 6B
5. Obchodzimy dziś Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy”!. W całej Polsce przeprowadzana jest do puszek zbiórkę ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Tego dnia będziemy gościli w naszej świątyni ks. Grzegorza Kucharskiego, misjonarza ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. Przeprowadzimy także zbiórkę ofiar na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła oraz będziemy mogli zakupić kalendarze misyjne na 2020r.
7. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.