***SIERPIEŃ I LIPIEC O GODZ. 18.30

Ogłoszenia- 4.08.2019

XVIII Niedziela Zwykła

1.Rozpoczęliśmy sierpień miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia, borykających się z problemem uzależnienia od alkoholu czy innych używek. Dzisiejsze nabożeństwo Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 18.30 odprawimy w intencji o trzeźwość polskich rodzi i całego narodu.
2. W sierpniu w dni powszednie w kaplicy Matki Bożej na 30min. przed Mszą św. wieczorową modlitwa różańcowa w intencji ojczyzny, parafii i pielgrzymów. Zapraszamy do wspólnej modlitwy prowadzonej przez parafian.
3. Dzisiejszą liturgię ubogaca nam muzycznie p. Iryna Krill artystka Tarnopolskiej filharmonii. W podziękowaniu także za krótki koncert wykonany na zakończenie Mszy, będzie można nabyć płytę i różne drobne pamiątki z Ukrainy.
4. Zapraszamy dziś do udziału w II Pionkowskim Dniu Pszczoły w „Bartnym Kącie”, rozpoczęcie Mszą św. o godz. 14.00. Będzie też wiele atrakcji przewidzianych na ten popołudniowy czas. Informacje znajdziemy na plakacie.
5. Jutro wyruszy na szlak pielgrzymkowy na Jasną Górę nasza Pionkowska grupa nr. 10. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele św. Barbary o godz. 7.00, wcześniej od godz. 6.00 pielgrzymi mogą zdawać bagaże. Jest jeszcze możliwość zapisu na pielgrzymkę przy parafii św. Barbary oraz na szlaku pielgrzymkowym. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami. Osoby, które się zapisały u nas w parafii prosimy o odbiór kart i identyfikatorów w zakrystii.
6. We wtorek 6 sierpnia będziemy przeżywać święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz. 6.30, 9.30 i 19.00.
7. Dziękujemy za troskę o świątynię mieszkańcom ul. Kwiatowej, Owocowej i Słonecznej. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 troskę o świątynię przed liturgią przyszłej niedzieli powierzamy wierzącym rodzinom z ul. Kopernika, Białej i Złotej. Za wszelką pomoc składamy już dziś serdeczne Bóg zapłać.
8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – Gość Niedzielny i Królowa Apostołów.
9. Solenizantów i jubilatów polecamy opiece Bożej Opatrzności i życzliwości
najbliższych.